4500 TL Monitör ve Çevre Birimleri Dahil Sistem Önerisi

aosrapt

Hectopat
Daha fazla  
4500 TL civarına PC toplamak istiyorum.
  • MSI H110M PRO-VD - 200 TL
  • Intel i5 6500 - 750 TL
  • Samsung 250 GB 850 Evo - 300 TL
  • Sapphire RX 480 - 1100 TL (umarım)
  • AOC G2460PF 24-Inch FreeSync Gaming LED Monitor Full HD 144 Hz 1 MS - 850 TL
  • Logitech K400 - 60 TL
Şimdi aklımdakiler bunlar, bunlara ekstra olarak:
  • Orta halli bir mekanik klavye,
  • Logitech G300S (Kullandığım mouse eskidi.)
  • Klavyeyi de koyabileceğim extended mouse pad,
  • Film izlemeye yönelik, ses kalitesi iyi olan kulaklık,
  • Dark N10 ya da benzeri kasa,
  • PSU önerinizi bekliyorum.
  • HDD 1 TB önerinizi bekliyorum.
Aklıma takılan 2 şey var. Birincisi, eğer uygun bir şekilde 1070'le sistem toplanabilirse harici çevre birimleri vs hepsinden vazgeçebilirim. Ancak 1070 durumunda G-Sync monitör almak hayal benim için. İkincisi monitör hakkında;
  • G-Sync / Freesync ne kadar önemli?
  • Şöyle bir düşününce amaç oyun oynamak, ama ben PC başında geçirdiğim zamanımın %30'unda oyun oynuyorsam %70'inde bir şeyler izleyip internette dolaşıyorum. Bu bağlamda monitör panelini mi önemsemeliyim yoksa Hz değerini mi yoksa Sync olayını mı?
  • Olur da 1070 olursa ya da 480'de de yine aynı şekilde (Hz ve Sync'i geçtim) 2K monitör alınabilir mi? Olması nasıl bir artı sağlar genel kullanımda? Ya da zararı olur mu?
  • GTX 1070 + 2K 60 Hz monitör vs RX 480 + 144 Hz 1080P monitör şeklinde kıyaslar mısınız?
  • Genel kullanımda curved monitör nasıldır?
  • 20 metrekare odada, bir uçtan diğer uçta olan monitörden bir şey izlemek rahatsız eder mi? Küçük gelir mi? Koltukla monitör arasında yaklaşık 5 metre olacak.
Bu soruları yaklaşık 7-8 yıldır laptop kullanan birisi olarak soruyorum. Yanlışım varsa affola, cevaplarsanız yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: +500 TL'ye masa ve ofis sandalyesi de almayı planlıyorum. Bu konuda da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. 110 kilo 1.80 metre boyunda biriyim. Buna göre önerebilirseniz sandalye ve masayı iyi olur. Malum pek sandalye dayanmıyor.

arkadaşlar özellikle monitör konusunda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı