45000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
45000

Kaan.3535

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kendim bilgisayar toplamak istiyorum. Genel anlamda oyun için belki yayın açmayı da düşünebilirim. Amacım toplayacağım sistemin 2K yüksek ayarlarda tüm oyunları oynatması ve biraz da görünüşünün güzel olması. Sistemin parçalarını aşağı ekliyorum, yorumlarsanız sevinirim. Ayrıca alternatif önerilerinizi de bekliyorum.
İşlemci:

Ekran kartı:
RX 7800 XT veya RTX 4070 olacak muhtemelen parçaları alırken hangisi daha uygunsa onu alacağım.(durumuma göre 7700 XT'ye düşebilirim. :()

Anakart:

RAM(şimdilik 16 GB almayı düşünüyorum. Muhtemelen sonra yükseltirim.):
SSD:
Kasa:
* Lian Li Lancool II MESH RGB Beyaz E-ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
*NZXT H5 Flow CC-H51FW-01 ATX Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
*Corsair 3000D Airflow Beyaz CC-9011252-WW Fanlı ATX Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Üsttekilerden biri.
PSU:
Soğutucu:
Monitor:

Parçalar bunlar, yorumlarsanız sevinirim. Bir de attığım kasalarda kasalar fanlarıyla mı geliyor? O olayı tam anlamadım da.

Eklemeyi unutmuşum.Sistemdeki bileşenlerin RGB renklerini ayarlamam mümkün mü? Mümkün ise nasıl ayarlayacağım?

Son düzenleme:
Hocam hazır sistem almanızı tavsiye ederim. Tek tek topladığınızda çok daha pahalıya denk geliyor. Aynı işlemci ve bir alt model ekran kartını full set oynanmaya hazır halde şuan 23,000₺'ye bulmak mümkün. Ayrıca RAM'den tam verim alabilmeniz için 2 adet 8GB ram almanız gerekiyor. Kasaysa 3 adet fan ile geliyor. Arkadaşlar şimdi yanıt verip birçok konuda seni bilgilendirir zaten ancak sakın tek tek toplayayımda alayım deme.

Hocam hazır sistem almanızı tavsiye ederim. Tek tek topladığınızda çok daha pahalıya denk geliyor. Aynı işlemci ve bir alt model ekran kartını full set oynanmaya hazır halde şuan 23,000₺'ye bulmak mümkün. Ayrıca RAM'den tam verim alabilmeniz için 2 adet 8GB ram almanız gerekiyor. Kasaysa 3 adet fan ile geliyor. Arkadaşlar şimdi yanıt verip birçok konuda seni bilgilendirir zaten ancak sakın tek tek toplayayımda alayım deme.
Fikriniz için teşekkürler. Aynı islemci ve aynı ekran kartlı hazır sistemleri çok çok nadiren 27K 28K'ya düştüğünü gördüm. Onlarda da 5 dakikada bitti stok. Şansın yaver gidip anında görsen bile ödemeyi yapana kadar muhtemelen stok biter. Genelde bu bileşenli sistemler 35 K civarına satışa çıkıyor özel indirimsiz. Bir de soğutucu olmuyor genelde. +1K çıkıyor buradan. Ben hazır sistemdeki kasaları ve psu'ları da pek beğenmiyorum. Almışken güzel gözüken ve kaliteli alayım diyorum. 1- 2K fazla verip özelleştirdim aslında pek bir fark yok bence. Son olarak yanlış biliyor olabilirim fakat ddr5 ramlerde dual channel olayının ddr4'teki gibi bir fark yaratmadığını duymuştum. Bilen biri bizi aydınlatabilir.

Fikriniz için teşekkürler. Aynı islemci ve aynı ekran kartlı hazır sistemleri çok çok nadiren 27K 28K'ya düştüğünü gördüm. Onlarda da 5 dakikada bitti stok. Şansın yaver gidip anında görsen bile ödemeyi yapana kadar muhtemelen stok biter. Genelde bu bileşenli sistemler 35 K civarına satışa çıkıyor özel indirimsiz. Bir de soğutucu olmuyor genelde. +1K çıkıyor buradan. Ben hazır sistemdeki kasaları ve PSU'ları da pek beğenmiyorum. Almışken güzel gözüken ve kaliteli alayım diyorum. 1- 2K fazla verip özelleştirdim aslında pek bir fark yok bence. Son olarak yanlış biliyor olabilirim fakat DDR5 RAM'lerde Dual channel olayının DDR4'teki gibi bir fark yaratmadığını duymuştum. Bilen biri bizi aydınlatabilir.

DDR4 5 fark etmez Dual channel kullanım önemli.

Bana monitör için kalan bütçeyi belirtiniz.
Baktığınız LG iyi sayılmaz. Çoğu konuda belirttim. Parlaklık derecesi çok düşük. 2K IPS monitör için yetmiyor. HP Omen güzel monitör. Fakat 1080p isterseniz düşünürüz.
bence rtx 4070 veya rx 7800 xt'nin hakkı 1080p değil. 2k bir monitör bakıyorum.

Bence RTX 4070 veya RX 7800 XT'nin hakkı 1080p değil. 2K bir monitör bakıyorum.

Katılıyorum. Bu yüzden 1080P'ye inerseniz düşünürüz yazdım.
Çünkü güçlü sistemler ve ilerleyen teknoloji için 2K monitör şart.
Monitöre kalacak büçte önemli.
8K bütçen varsa mesela önerimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı