4500TL İle Oyun İçin Sistem Toplama

Hocam en az 1500 2000 daha vermesi gerekecek. Alabilecekse alsın 1070 ileride 2k monitör alsın. Fakat aynı olay bende de oldu. 970 ile 4460 aldım 2015 yılında. Eski bi monitörüm vardı alınca değiştiririm dedim. Geçen ay evde sinir oldum klavyeyle monitörü kırınca mecbur kaldım almaya. Yani demek istediğim monitör çok ta değiştirilen birşey değil. Alındı mı ömürlük oluyor. Hele 2k bir monitöre 1500 2000 lira vermek kimsenin canı istemez elinde monitörü varken. Arkadaşında çok zengin olduğunu düşünmüyorum. 4000 TL sisteme 2000 TL monitör alabileceğini sanmıyorum. Ha bunu küçümsüyor diye algılamayın. Olanı söylüyorum. Hepimiz öyleyiz. Ben de şu an bir SSD alamıyorum bilgisayarıma.

İmzada ki sistemi aldım hemen hemen 4500 liraya.Yanına 144 Hz monitör. Yayın+oyun düşünüyordum senin gibi.Bilgilendirme olsun 90-150 arası FPS alıyorum şuan CS GO da.(1920x1080 düşük ayarlarda) Battleground oyununda ise 30 FPS yi zor görüyorum optimizasyon sıkıntısı olduğu için oyunun.Yayın için render önemlidir deyip ryzen seçtim fakat turbo ile 3.4 Ghz değere ulaşıyor.Overclock gerekiyor ama o konuda bi tecrübem yok. Anladığım kadarıyla günümüz oyunlarında frekans değerleri çok önemliymiş.Mesela CS GO da 6 çekirdekten sonrasının performansa bir katkısı yok gibi bir şey.Aklında bulunsun.Belki tecrübeli arkadaşlar gelip söylediklerimin hatalı olduğunu belirtebilir.Sistemi 1 hafta önce topladım tüm sürücüleri güncel.Belki benim bilgisayarımda bir problem vardır deyip araştırıp öğrendiğim bilgiler.

İmzada ki sistemi aldım hemen hemen 4500 liraya.Yanına 144 Hz monitör. Yayın+oyun düşünüyordum senin gibi.Bilgilendirme olsun 90-150 arası FPS alıyorum şuan CS GO da.(1920x1080 düşük ayarlarda) Battleground oyununda ise 30 FPS yi zor görüyorum optimizasyon sıkıntısı olduğu için oyunun.Yayın için render önemlidir deyip ryzen seçtim fakat turbo ile 3.4 Ghz değere ulaşıyor.Overclock gerekiyor ama o konuda bi tecrübem yok. Anladığım kadarıyla günümüz oyunlarında frekans değerleri çok önemliymiş.Mesela CS GO da 6 çekirdekten sonrasının performansa bir katkısı yok gibi bir şey.Aklında bulunsun.Belki tecrübeli arkadaşlar gelip söylediklerimin hatalı olduğunu belirtebilir.Sistemi 1 hafta önce topladım tüm sürücüleri güncel.Belki benim bilgisayarımda bir problem vardır deyip araştırıp öğrendiğim bilgiler.

AMD Ryzen işlemcilerinde Overclockla pek uğraşmak istemeyen oyuncular için Overclock yapıldığında çok fazla performans vermiycek Technopat'ın bununla ilgili bir makalesinde okumuştum.

AMD Ryzen işlemcilerinde Overclockla pek uğraşmak istemeyen oyuncular için Overclock yapıldığında çok fazla performans vermiycek Technopat'ın bununla ilgili bir makalesinde okumuştum.

Tam düşündüğüm sistem oydu. Battle groundsda o kadar az fps alması o kartın beni şaşırttı. Eğer herhangi bir update ile sıkıntıların çözülürse bana haber verirsen çok memnun olurum sağol.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı