450W PSU en fazla hangi ekran kartını besleyebilir?

Carbon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam. Resimdeki PSU da 450W yazıyor ancak 12v kanalından kaç çeker anlayamadım. Bu PSU GTX 750 Ti, GTX 960 ve GTX 1050 Ti'yi ve türevlerini besler mi? AMD tarafından ise hangi ekran kartlarını rahatlıkla besler? Işlemcim i3 3220t günümüze göre biraz yetersiz olduğundan darboğaz yapmayacak veya az darboğaz yapacak modelleri yazarsanız sevinirim.

IMG_20190421_181452.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
12 V kanalından 216 W güç veriyor. 450 yazdığına aldanma. Ekran kartı harici diğer bileşenlerin ihtiyaç duyduğu gücü hesapla geriye kalana göre bak ekran kartlarının hangi kaç watt güç istiyor.

günümüze göre biraz
:)
Maalesef gerçekten o PSU hiçbir işine yaramaz, hatta sisteme zarar verir. Acilen onu atın, işlemci konusunda ise o işlemciyle ekran kartı pek iyi performans vermez. Bence onu da değiştirmelisin. Çünkü her şey ekran kartı değil, işlemci de bi'o kadar önemlidir.

Arkadaşlar öncelikle selam. Resimdeki PSU da 450W yazıyor ancak 12v kanalından kaç çeker anlayamadım. Bu PSU GTX 750 Ti, GTX 960 ve GTX 1050 Ti'yi ve türevlerini besler mi? AMD tarafından ise hangi ekran kartlarını rahatlıkla besler? Işlemcim i3 3220t günümüze göre biraz yetersiz olduğundan darboğaz yapmayacak veya az darboğaz yapacak modelleri yazarsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 387506
İdare eder bile demek istemiyorum. En kısa sürede bunu alıp, GTX 1050Ti, RX570, GTX 1060 gibi kartların güç ihtiyacını karşılayabilirsin. Fiyatı da uygun. Elinizde bulunan PSU'nun sisteme yetmesini geçtim, gece indirme yapmak için bile sistemi emanet etmen. Hiçbir şekilde koruma devrelerine sahip olduğunu da zannetmiyorum. Mevcut sisteminize GT1030, GTX750Ti, RX560, GTX1050 alabilirsiniz. Darboğaz yapacaktır elbette ama çok fazla hissetmessin. İşlemcini falan yükseltecek bütçe yoksa yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
:)
Maalesef gerçekten o PSU hiçbir işine yaramaz, hatta sisteme zarar verir. Acilen onu atın, işlemci konusunda ise o işlemciyle ekran kartı pek iyi performans vermez. Bence onu da değiştirmelisin. Çünkü her şey ekran kartı değil, işlemci de bi'o kadar önemlidir.

Hocam işlemci ile pek sıkıntım yok çünkü GTA5,(Social gireceğimi zannetmiyorum single sadece)Battlefield 3-4 veya Hardline(belki 1 oynamak istediğim zaman düşünebilirim)gibi oyunları oynamak istiyorum sadece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı