4650G APU sistem vs ekran kartlı sistem

Bütçe
4500

loodw1

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bir kasa toplamak istiyorum ancak şu anki şartlarda uçuk fiyatlar sebebiyle APU sisteme yönelmiş durumdayım. Ekran kartını önümüzdeki 1-1,5 sene içinde temin edebilirim. Yalnızca Valorant oynamaktayım bir de arkada Discord çalışır, baska oyun uygulama vs. kullanmıyorum. Bu sistem bana yeterli olacak mıdır yoksa ekran kartı olan bir hazır sistem mi önerirsiniz?
  • Ryzen 5 Pro 4650G
  • BIOSTAR A520MH 4000MHz O.C.
  • Corsair Vengeance 8 GB 3200MHz × 2
  • 256 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem Valorant için yeterli olacaktır fakat anakartı B550 yapmanızı öneririm. A serisi anakartlar aldıktan bir süre sonra pişman edebiliyor :D

Bu sistem Valorant için yeterli olacaktır fakat anakartı B550 yapmanızı öneririm. A serisi anakartlar aldıktan bir süre sonra pişman edebiliyor :D
Hocam teşekkürler dediğinizi yapacağım bir de fps 140-150 bandında seyreder mi sizce ve overclock yapmama gerek var mıdır? İlk defa kasa alıyorum pek bilgim yok :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Test videosunda istediğiniz değerleri verdiğiniz gözüküyor. Bence şimdilik overclock yapmanıza gerek olmaz. Eğer yapmak isterseniz de araştırıp yapmanızı öneririm.

Geri
Yukarı