4650G APU sisteme ekran kartı takmak mantıklı mı?

ferhat dogan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben bir APU bilgisayar alacağım. Sıstemı soyle AMD Ryzen 5 Pro 4650G, 8x2 16 GB RAM, 256 SSD, MSI B450M Pro M.2. ben bunu aldıktan bir 6 ay sonra falan ekran kartı takmayı dusunuyorum. Sızce mantıklı yaptığım bu hareket mı? Eger sızce takmak mantıklıysa hangı ekran kartını takmalıyım bence 1660S en mantıklısı gıbı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben bir APU bilgisayar alacağım. Sıstemı soyle AMD Ryzen 5 Pro 4650G, 8x2 16 GB RAM, 256 SSD, MSI B450M Pro m.2. ben bunu aldıktan bir 6 ay sonra falan ekran kartı takmayı dusunuyorum. Sızce mantıklı yaptığım bu hareket mı? Eger sızce takmak mantıklıysa hangı ekran kartını takmalıyım bence 1660S en mantıklısı gıbı.

1660S ucuza bulursan güzel RX6600'de iyi bir seçenek biraz darboğaz olsa bile ayarları en yükseğe alarak azaltabilirsin darboğazı.

Eğer bütçeyi zorlayabilirsen APU'yu R5 5600G yap. O zaman yanına 1660S yerine yaklaşık aynı fiyata RX 6600 takarsın, düşünmene bile gerek kalmaz.

Mantıklı tabii ki. Çoğu insan APU sistemleri bu yüzden alıyor. Birkaç ay kullanırım parayı bulunca da takarım ekran kartını keyfime bakarım diye.

Usta bilmiyorum ben şimdi GTX 1660 Super'ı AMD Ryzen Pro 4650G'ye de taksam i3 10105F teki performansı görebilir miyim?

Görürsün niye göremeyesin. Sen APU'dan görüntü almadığın sürece işlemcin normal performansını verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı