47 Mbps internette 2.5 MB indirme hızı var

Teorik konuşurken pratikte olan bilgileri karıştırmak mantıklı değil. Ben 80Mbps'nin tamamını alıyorum.
Alabilirsiniz zaten bunda bir sorun yok. Alınması gereken hız o olsa da stabil hızınızı bulmak için iyimser davranmak gerekli. İnternetteki yoğunluk vb. şeyleri de hesaba katınca iyimser bir hesaplama için 10'a bölmek daha mantıklı.

İnternet hızım 25Mbps değil, paket o şekilde ama speedtest.net sitesinde aldığım hız 45-50 arası değişiyor. Başka sitelerden yaptığımda ise 20'yi geçmediğini görüyorum speedtest mi hatalı?

İnternet hızım 25Mbps değil, paket o şekilde ama speedtest.net sitesinde aldığım hız 45-50 arası değişiyor. Başka sitelerden yaptığımda ise 20'yi geçmediğini görüyorum speedtest mi hatalı?
Eğer altyapı güçlüyse öyle görmeniz normal. Paketinizdeki hızı geçemezsiniz, isterseniz 1000 görün yine de paketinizde ne kadar varsa o kadar kullanırsınız.

Geçenlerde Superonline fiber'in boost yaptığını mı ne okudum speedtest'de, o yüzdendir belki.

Geri
Yukarı