4790K Ve 212 EVO Sıcaklık Değerleri Görüşleriniz

212 EVO ile bu sıcak havalarda ve stabilite testi esnasında alınan bu sıcaklık değerleri normal.
Bu değerler biraz daha düşer mi? Düşer...
Şüyle ki; kaliteli macun ± kasa içinde en iyi hava sirkülasyonu sağlayarak.

Eğer mümkünse kasa içini net bir şekilde fotopraf çekip paylaşın lütfen.
Aynen öyle hocam :) Klasik termal macun, yanlış montaj ve hava sirkülasyonu vakası.
İyi bir termal macun + düzgün ve bilinçli montaj + yeterli kasa için hava sirkülasyonu ile 60 dereceyi geçmez yük altında.

Aynen öyle hocam :) Klasik termal macun, yanlış montaj ve hava sirkülasyonu vakası.
İyi bir termal macun + düzgün ve bilinçli montaj + yeterli kasa için hava sirkülasyonu ile 60 dereceyi geçmez yük altında.
Şimdi ne yapmalıyım hocam ? rami tek modül kullanıyorum sıcaklık artışı onunda etkisi olur mu ? SSD yok sonradan alacağım işlemci hızı fabrika çıkışlı boost ile 4.4 Ghz çıkıyor.Sorunum nasıl çözülür ama gerçek ki bu sorun sadece bende yok 212 evo ile 89-95 derece görenlerde var.H100'de bile maksimun 65-70 arası görenlerde var sıvı soğutma şart mı ? Hava soğutucusunun gücü belki bu kadardır birde işlemcim Vietnam menşeili 60 derece için sıvı soğutma şart mı yoksa bu sorunları ortadan kaldırırsam 212 evo yeter mi ?
Edit:Son testimi yaptım gece serin saat'de 73 derece yarım saat sürdü.Durum acil mi ? Elime kredi kartı geçse sağlam termal macunu sipariş edecem ama kart yok malesef bir şey farkettim fan 1500 RPM hızında dönmüyor bunu anakart'dan nasıl ayarlamalıyım Anakartım MSI Z97 Gaming 7

Dosya Ekleri

• Yarım saat test sonucu.jpg
    Yarım saat test sonucu.jpg
    252,5 KB · Görüntüleme: 544
Son düzenleme:
Noctua NT-H1 alacam ininal kartla inventus'da güvenli şekilde alış veriş yapabilirim her halde ev adresine kargo gelip ben yoksam kargo şubesine teslim eder mi ? Birde 212 EVO montajını en kolay ve en güvenli şekilde nasıl yapabilirim ? vida ortalama mevzusunu anlayamadım birde tam oturmazsa soğutucu düşer mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı