48. eniXma Hazır!

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Özgür yazılımlar kullanılarak hazırlanan, Özgür Yazılım e-dergisi olan eniXma’nın 48. sayısı (Eylül 2010) hazır. Derginin içeriği şu şekilde:

Chromium : Google Chrome kodları üzerine geliştirilen tarayıcılar liginin yeni üyesi.
Gimp İle HDR : Koyu ve parlak alanlardaki görüntü detaylarını belirgin hale getiren ve dinamik alan derinliğinin arttırılması işlemine dayanan HDR tekniğinin Gimp ile uygulanması.
DigiKam – I : Beklenenin çok ötesinde özelliklere sahip KDE masaüstü ortamının fotoğraf yöneticisi DigiKam’a genel bir bakış ile başladığımız yazı serisinin ilki.
rsyslogd : Unix uyumlu işletim sitemlerinde sistem kaydının tutulması için iyi bir geliştirme çizgisine sahip bir uygulama.
newsyslog : Unix uyumlu işletim sitemlerinde sistem kaydının tutulması ve disk alanının optimum kullanımı için bir uygulama.
Mandriva 2010.1 Spring : Geç kalıp da kullanıcılarını telaşlandıran tercih edilen Linux dağıtımlarından Mandriva Linux’un yeni sürümü.
FreeBSD Güncelleme : FreeBSD sistemlerinin terfi işlemlerinin ayrıntılı anlatımının ilk bölümü.

eniXma’nın bu sayısını ve diğer tüm sayılarını http://www.eniXma.org adresinden edinebilirsiniz.

Hocam verdiğiniz linke ulaşamıyorum.
1663261548753.png

Yeni konular

Geri
Yukarı