490 TL'ye R9 380X alınır mı?

Kart çok fazla kullandıysa alınmaz. 200 serisinin Sapphire modelleri vRAM dandikliğiyle ünlüydü. R9 serisinde Sapphire kartlara bakma derim. Fiyat uygun ama riske girmeye değmez bence. Kart birkaç ay sonra bozuk görüntü bile verebilir.
Bence almamalısın çünkü çok eski bir ekran kartı ve yeni nesil oyunlar için yeterli değil.
Nasıl yeterli değil? 1050 Ti'den biraz daha güçlü bir karttan bahsediyoruz.

O kartın mimarisine ve TDP değerine bakarsak, ciddi anlamda yıpranmış bir kart olması çok yüksek bir ihtimal. Birde ısıl işlem görmemiş bir R9 290X ve R9 380X olmaz sanırım. Muhtemelen ısıl işleme maruz kaldı ve 150 TL gibi bir fiyata yaptırıldı size de o bahsedilen fiyattan okutulmaya çalışıyor. Arkadaşla telefondan görüşün ve iç güdülerini dinleyip alabilirsin ama ona uygun PSU mevcuttur insallah. Yoksa en az 350 TL lik bir PSU masrafinin daha çıkacağını unutma.

1050 ti dan güçlü bir ekran kartı kesinlikle değil.ben 4 yıl önce bir bilgisayar topladım ve içinde R9 380 vardı ama şu anda LoL gibi oyunlarda bile anlık FPS düşüşleri oluyor.bu yüzden sistemimi yenilemeye karar verdim.4 yıl önce 1050 ti almış olsaydım şu anda sistemimi yenilemek zorunda kalmayacaktım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı