4900 TL Sistem Toplama

FurkanErol45

Kilopat
Merhabalar.
Daha önceden Technopat'ın toplamış olduğu 4900TL'lik sistemi almak istiyordum buna dair sitede bir konu da açmıştım almaya değer mi diye.
İşlemcinin pahalı ve ekran kartı belleğinin yetersiz olduğu söylendi.
Ben de bu konuyu sistem tavsiyesi almak için açtım
Sistemde bulunmasını istediğim bileşenler:

GTX 1060 6GB
8GB RAM (Bunu daha sonradan 16'ya çıkaracağım şu anda bütçem yeterli olmadığı için düşürmeye karar verdim).
1 TB HDD
Şimdilik SSD'yi de ertelemek istiyorum.
İşlemci ve kasa konusunda da yardiminiza ihtiyacim var sistemimin uzun vadeli olarak beni idare etmesini istiyorum .
Yardimci olursaniz sevinirim.

Cevap için teşekkürler
Oyun oynayacağım için fazla alana ihtiyacım olacak malesef SSD'yi ertelemem gerekiyor.
İşlemcilere baktım da Rayzen 5 2600 mantikli geldi sanırım onunla kuracağım sistemi.
Şöyle bir sistem topladım şu anda kafadan mantıklı mı sizce bunu almak?
Bir kusuru varsa yardimci olursaniz sevinirim bilgim yeterli değil malesef konu hakkında.

A320 Çipsetli Anakartlarla OC yapamazsın ve ryzen 2600'de stok fan çıkıyor diye biliyorum ekstradan fan almana gerek yok

B350, X370 ve X470 herhangi bir anakart olabilir.

ASUS Prime B350 PLUS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada 750W PSU aşırı fazla.

Bu kasayi almayacağım zaten vazgeçtim.
Şuanda değiştirmek istediğim şeyler anakart olarak x370 almak ve Güç kaynağını 600 W yapmak. Bu şekilde alınır mı sizce bu sistem?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…