4G internet kullanımı ve modem tavsiyesi

Daha fazla  
4G LTE'ye 1 Nisanda tam olarak geçebilirsek şu anda kullandığım 1 mbit bile kullanamadığım TTNET interneti kapattırmayı planlıyorum. Yurt dışı 4G speed test videolarını izledim en düşük hızları bile 15 mbit kadar. Gecikme süreleri 50 ms civarlarında, bence birçok kişi 4G internet kullanmaya başlayacak. Nasıl bir 4G uyumlu modem almalıyız? Kablolu almayı planlıyorum. TP-Link'in böyle bir modelini görmüştüm. Ayrıca Turkcell, Avea ve Vodafone yalın 4G internet ve modem kampanyaları başlatırlar diye tahmin ediyorum. Burada tek sorun kota, 370 mbit hızları vaat edenler en az 100 GB kota vermeliler diye düşünüyorum..

Bence 4G'nin Türkiye'ye gelmesi çok saçma oldu hiç bir işe yaramayacak! Adam atıyorum sana 100 Mbit internet verecek ama 100 lira fiyat isteyecek yani internet hızları artacak ama fiyatlarda artacak artı olarak AKK. Eğer benim elimde 100 Mbit internet olsaydı Technopat'ın attığı her videoyu oturup 4K izlerdim. 4K video da dakikası 10 GB'lara kadar ulaşıyor 100 GB AKK varsa 10. dakika doldu bile.

Merhaba arkadaşlar beni bir 4G konusunda aydınlatırsanız sevinirim. Soruları mı şöyle sıralayayım ;
1. 4G telefonlar da kullandığımız internet hızı değil mi ?
2. Ne zaman gelecek bizim operatörlere ? Avea, Vodafone, Turkcell e ?
3. Operatörlere aynı zamanda mı gelecek ? Eğer aynı zamanda gelmeyecekse ne aralıklarla gelir ?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı