4GB RAM'in 3GB'ı kullanılabilir olması

Umut126

Decapat
Daha fazla  
Birçok çözüm yolu denedim fakat düzeltemedim mahallemizdeki bilgisayarcı BIOS'umun güncel olmadığını söyledi ve güncelledim. fakat bir değişiklik olmadı. Bilgisayarda 4 GB RAM olmasına rağmen hemen sağ tarafında (kullanılabilir RAM miktarı 3.00 GB) yazıyor. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum, bu sorunu olan arkadaşların genellikle 3.86, 3.98 gibi kullanılabilir RAM miktarı yazmasına rağmen bende düz 3.00 yazıyor .bu sorunun neden olduğunu bilmiyorum.

1615200467198.png

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-08_134717.png
    resim_2021-03-08_134717.png
    69,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
bilgisayar dahili veya harici ekran kartın için ayırdığı ram miktarı yüzünden sana kullanmak için 3gb hafıza bırakmış. Windows 8 ve internet tarayıcılarıda kalan ram miktarını neredeyse silip süpürecek. donmadan kasmadan güzel bir bilgisayar deneyimi için ram miktarını 8gb a çıkarmalısın.

bilgisayar dahili veya harici ekran kartın için ayırdığı ram miktarı yüzünden sana kullanmak için 3gb hafıza bırakmış. Windows 8 ve internet tarayıcılarıda kalan ram miktarını neredeyse silip süpürecek. donmadan kasmadan güzel bir bilgisayar deneyimi için ram miktarını 8gb a çıkarmalısın.
tam olarak anlamadım hocam ama harici ekran kartım var

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı