4K 10 Bit Monitör

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Ülkemizde satın alabileceğiniz 4K çözünürlüklü, 10 Bit renk derinliği sunan monitörlere bakayım dedim de çok bir seçenek bulamadım.

ASUS'un bu modeli her iki özelliğe de sahip.

Asus GAMING MG28UQ 28" 1ms (Display+2xHDMI) UHD IPS Oyuncu Fiyatı

ASUS, TN panel imiş. Zaten mantık olarak 1ms olan bir monitörün de OLED değilse TN olması gerek...

Bu durumda bu ürüne bakılabilir. Lakin gerçek 10 Bit değil bu da:

LG 27UD58-B 27” 5ms (2xHDMI+Display) 4K UHD IPS Oyuncu Fiyatı

Merak edenler için yurt dışında çok daha fazla seçenek var (4K olmayanları da ekledim):

| B&H Photo Video

Son düzenleme:
Recep Bey bu monitör hem TN panel hem de sahte 10 bit. Yani gerçek 10 bit değil. Sahte 10 bit ki onun da alternatifleri çok. LG 27UD58-B gibi bundan daha üstün ve daha ucuz bir model varken bunun yüzüne bile bakılmaz. @Recep Baltaş

Yani bence konu başlığını sahte 10 bite çevirin çünkü böyle çok aldatıcı oluyor.

Eğer gerçek 10 bit monitör bakılıyorsa 4K PB287Q var ki o da TN panel.

Buldum gerçek 10 bit, 4K ve AHVA panel PB279Q var bence konuya onu ekleyin @Recep Baltaş.

Ülkemizde satın alabileceğiniz 4K çözünürlüklü, 10 Bit renk derinliği sunan monitörlere bakayım dedim de çok bir seçenek bulamadım.

ASUS'un bu modeli her iki özelliğe de sahip.

Asus GAMING MG28UQ 28" 1ms (Display+2xHDMI) UHD IPS Oyuncu Fiyatı

Merak edenler için yurt dışında çok daha fazla seçenek var (4K olmayanları da ekledim):

| B&H Photo Video

Ki sahte 10 aslında 8 bittir FRC ile biz onu 10 bit gibi görürüz, 10 bit kadar etkili olmaz tabii. Yani burada ufak bir de yanlış bilgilendirme var.

Son düzenleme:
Recep Bey bu monitör hem TN panel hem de sahte 10 bit. Yani gerçek 10 bit değil. Sahte 10 bit ki onun da alternatifleri çok. LG 27UD58-B gibi bundan daha üstün ve daha ucuz bir model varken bunun yüzüne bile bakılmaz. @Recep Baltaş

Yani bence konu başlığını sahte 10 bite çevirin çünkü böyle çok aldatıcı oluyor.

Eğer gerçek 10 bit monitör bakılıyorsa 4K PB287Q var ki o da TN panel.

Buldum gerçek 10 bit, 4K ve AHVA panel PB279Q var bence konuya onu ekleyin @Recep Baltaş.

Ki sahte 10 aslında 8 bittir FRC ile biz onu 10 bit gibi görürüz, 10 bit kadar etkili olmaz tabii. Yani burada ufak bir de yanlış bilgilendirme var.

Acele araştırma bu kadar oluyor. Hepsiburada'nın da Monitör kategorisinin güncellenmesi gerek. LED ve IPS diye kategoriler var... Epey bir hata var.

Düzeltme için teşekkürler. Konuyu güncelliyorum.

FRC konusunu eklemiştim, son halinde nedense silmişim. PB279Q sanırım üretimden kalktı. İlk 4K'lardan biriydi ve Input Lag vardı diye hatırlıyorum biraz. İnceledik zaten.

Son düzenleme:
Rica ederim. Maalesef ülkenin mağaza kategorilendirmeleri ve bilgilendirmeleri hem çok eksik hem de genelde daha çok satmak için yanlış bilgi. Hoş, bit değerini bulabileceğiniz kaynaklar da sınırlı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı