4K 144 Hz monitör önerisi

Bütçe
15000
Gigabyte M28U aldım, bugün geldi. Ekran parlaklığının 300 nit olması kuşkuya düşmeme neden olsa da monitörü kullanmaya başlayınca gördüm ki HDR'yi açınca parlaklık konusunda endişeye kapılmam yersizmiş (Windows 11'deki HDR özelliğiyle sadece HDR içeriklerde değil, masaüstündeki normal kullanımda da tatmin edici bir sonuç elde ettim).

Daha önce "LG Ultragear 27GN950-B" kullanmış biri olarak M28U'yu renk doğruluğu, keskinlik ve görüş açıları gibi konularda çok çok iyi buldum. Üstelik kalibrasyon yapmadığım halde... Ayrıca şansıma bana gelen üründe ölü piksel ve ışık sızması gibi sorunlar da yok. Tabii bunları gün ışığıyla aydınlatılmış bir ortamda ilk izlenimlerime dayanarak yazıyorum.
Merhaba, uzun kullanımda yorumlarınızı alabilir miyiz?

Merhaba, uzun kullanımda yorumlarınızı alabilir miyiz?
Merhaba,

Uzun kullanımda da gayet memnunum monitörden. Yansıma, parlama, ışık sızması, backlight bleeding... Hiçbiri yok.

Bu arada deprem nedeniyle monitörden 20-25 gün ayrı kaldım ve o süre içinde ticari aracın arkasında oradan oraya taşındı. Neyse ki zarar görmemiş.

Monitörün en sevdiğim yanı siyah renkteki başarısı. Siyahların gri ve soluk olmasına kendimi hazırlarken IPS'ten beklemediğim kadar iyi bir kontrastla karşılaştım.

HDR açınca renklerde ve gölgelerde bozulmalar oluyor ama olsun o kadar. Çoğu zaman (özellikle ışıksız ya da az ışıklı ortamda) HDR'yi kapatıyorum zaten.

Bu fiyata bu özelliklerde daha iyi bir oyuncu monitörü yok bence. Tam anlamıyla bir fiyat/performans ürünü.

Yeni konular

Geri
Yukarı