4K 60 FPS Video Kamera veya DSLR?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. 4K 60 FPS'ye kadar çekim yapabilen Video kamera mı almak daha mantıklı? Yoksa DSLR mi? Sony AX-100 almayı düşünmüştüm ancak bataryasıda küçük geliyor bana. Şahsen hem Batarya ömrü uzun, hemde 4K 60 FPS karanlıktada, aydınlıktada en iyi çekimi yapabilen kamera arıyorum. Şu an alabileceğim bir ürün değil ama, gelecek zamanda almayı düşünüyorum. DSLR mi daha iyi yoksa Video kamera mı? En iyisi hangisi? Eğer en iyisi DSLR ise, piyasada bulunabilecek en iyi DSLR'yi önerirseniz sevinirim. Fiyatı önemli değil. Sadece, film çekmek amaçlı olacak kadar büyük kamera sınıfına girmesin. Sony AX-100 gibi boyutlarda olması yeterli. Bu arada, Sony AX-100 bildiğim kadarıyla üretimi çokta yeni bir model değil. Sony, nedense daha henüz 2018 model video kameralar üretmedi ve Dual pixel, F1.5 gibi teknolojileri sanırsam yok. Bu nedenle, hem güncel teknolojileri barındıracak, hemde 4K 60 FPS'ye kadar çekim yapabilecek ve bunun da üstüne 1000 FPS ağır çekim gibi güzel özellikleri olacak, lensi oldukça büyük, son teknolojileri barındıran bir kamera arıyorum. En iyisi kısaca.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ek bir sorum daha var. Logitech Brio web kamerasından almamı önerir misiniz? Dünya'nın ilk 4K 30 FPS, 1080p 60 FPS ve 720p 90 FPS çekim yapabilen, HDR destekli, kaliteli dahili çift mikrofonlu video kamera gibi çeken bir web kamera satılıyor. Şimdi video kameraları bir web kamera gibi bilgisayara canlı olarak bağlama şansım yok herhalde? Bazen VLOG bazende 4K yayın yapmak isteyebilirim iyi bir internetim olduğu zaman. Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleme:
Fotograf makinesine ihtiyacin yoksa veya profesyonel is yapacaksan video kamera, aksi taktirde DSLR isinizi gorecektir.

Adı üstünde video için video kamera alınır. DSLR ki bunun içinde aynasız makinelerde dahil ana görevi iyi fotoğraf çekmek, video değil. Salt video için bahsettiğiniz kamera oldukça yeterlidir. Bütçe sınırsız dersen ve illa DSLR dersen Sony A9 alabileceğin en iyi makinelerden :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer eylül ayını bekleyebilirim diyorsanız yeni çıkacak olan BMPCC 4K'yı bekleyin derim. Ben şimdiden para biriktirmeye başlamış bulunmaktayım. Eğer bir RED alamıyorsanız alabileceğiniz en iyi kamera şu an bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı