4K oynamak için bilgisayar toplamak

HighVoItage

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun zaman önce acılmış bir konu yalnız bende sizden bilgi almak istedim 4k oynamak için bir bilgisayar toplamak istesem 6000 TL bütce yeterli olurmu ? Eğer ki olursa hangi parçaları almalıyım ?

Merhaba evet konuyu açalı çok oldu. 4K oyun oynamak istiyorsanız parayada kıyacaksınız mecburen. Bahsettiğiniz bütçeyle eğerki sıfırdan bir sistem toplayacaksanız bunun pek mümkün olduğunu sanmiyorum.

4K'da oynamak istiyorsun ama hangi oyunları oynamak istiyorsun, hangi ayarlar seni tatmin eder ?

6000 Tl bütçenin içine 4K monitör ile birlikte o çözünürlüğün hakkını verecek bir ekran kartı ve onu (veya onları) besleyebilecek bir işlemci sığmaz maalesef. Ama F2P ya da düşük grafikli indie oyunlar oynamak istiyorsan görece ucuz bir ekran kartı ile işi halledebilirsin.

Suan icin oynadıgım oyun 4k değiil yalnız almışken ona göre parçalar almak istedim ilerleyen günlerde ekran kartını 2 ye cıkarabilirim ve 4k monitörde alacağım, amazon ve ebay'dan fiyatlara baktım arada büyük fiyat farkı çıkıyor nerden parçaları temin etmek iyi olur bilemedim acıkcası.

Eğer çinden veya başka ülkeden alırsanız daha ucuza gelecektir ama vergiyle gelince emin olun aynı fiyatlara gelebilir.

Hocam imzamdaki sistemi alırsan oynarsın. Ben işlemciyi 1100 tl ye ucuz bulduğum için aldım sen k serisi işlemci alabilirsin. Battlefield 1 ultra ayarlarda VSync açık sabit 60 fps alıyorum. Titanfall 2 de 80 90 fps alıyorum. STAR WARS Battlefront oyununda 70 80 pfs alıyorum. Rise of the Tomb Raider 45 55 arası fps alıyorum. Dolar 3.08 olduğu zaman 8000 tl tuttu şimdi ne kadar bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı