4K Video Kurgu ve Montaj İçin Bilgisayar Önerisi?

cankirma1

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler 4K video editi yapacağım ve bunun için bir bilgisayar toplamak istiyorum bir kaç öneride bulunabilir misiniz acaba? Limitim 5000 TL.

Ya acil ihtiyacım var anlayan arkadaşlar bir el atsa güzel bir makine çıkartsak ortaya işin içine monitör girince nevrim şaşıyor

Monitör dahil mi? Video kurgu ve montaj hakkında pek bilgim yok. Kullanacağınız program işlemci tabanlı mı ekran kartı tabanlı mı?

Böyle bir sistem topladım parçaları araştırırsan daha ucuza alırsın. İşlemciye OC yapacaksanda iyi bir soğutucu şart.
12313.png

Araştırdığım kadarıyla kullandığın programlar GPU tabanlı. Sende GPU tabanlı olduğunu onaylarsan sistemde değişiklikler yapacağım. Bu arada yaptığın işe göre 5000 liralık sistem bile kurtarmayabilir. Monitör dahil mi acaba bütçeye? Bu bütçeye GTX 980 Ti sığar ama monitör olmazsa. Ağır Render alıyorsan GTX 980 Ti ile çok daha kısa sürede yaparsın. Programları profesyonel olarak mı kullanıyorsun? Eğer üst düzey Render ise GTX 980 Ti koyup monitörü ayrı almalısın.

Son düzenleme:
monitörde içinde olucak ama yeniyim daha çaylağım 1 yıl sonra imac alıcam şimdilik bu kadarlık bir bütçe ayırabildin

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı