4K videoyu 2K'ya dönüştürünce açılır mı?

Peki değişiklikler ne oluyor dostum videodan önce ve sonra?
HEVC yeni bir video sıkıştırma türü. Kaliteyi minimum derecede azaltarak boyutu olabildiğince düşürüyor. Örneğin bir bölüm animenin 1080p boyutu 1.2 GB civarındaydı, ben onu HandBrake'de görüntü kalitesi 22 olarak HEVC'e çevirdiğimde boyutu yaklaşık 160 MB'a düşmüştü. H.264 (eskisi) ve H.265 (HEVC) olarak iki videodan da aynı yerden ekran görüntüsü alıp dikkatlice baktım, maksimum %5 civarında kalite azalması vardı fakat boyut ciddi anlamda düşmüştü. Görüntü kalitesini 20-21 olarak ayarlasaydım aynı kalitede olurlardı fakat boyutu da tahminimce 200-250 MB gibi bir şey olurdu.

HEVC yeni bir video sıkıştırma türü. Kaliteyi minimum derecede azaltarak boyutu olabildiğince düşürüyor. Örneğin bir bölüm animenin 1080p boyutu 1.2 GB civarındaydı, ben onu HandBrake'de görüntü kalitesi 22 olarak HEVC'e çevirdiğimde boyutu yaklaşık 160 MB'a düşmüştü. H.264 (eskisi) ve H.265 (HEVC) olarak iki videodan da aynı yerden ekran görüntüsü alıp dikkatlice baktım, maksimum %5 civarında kalite azalması vardı fakat boyut ciddi anlamda düşmüştü. Görüntü kalitesini 20-21 olarak ayarlasaydım aynı kalitede olurlardı fakat boyutu da tahminimce 200-250 MB gibi bir şey olurdu.
Belki ayarlayamam yahut yapamadığım bir yer olursa sana nasıl ulaşabilirim ?
HEVC videoların detaylarından kayıp olmadan daha fazla sıkıştırılmasını sağlayan teknolojidir.
önerebileceğin bir program var mı?

Kaynak videonun FPS'ini yazılımla böyle yükseltmeniz bir işe yaramaz. Şöyle bir konu var, buradaki yazılım aradaki kareleri kendi çizerek FPS'i yükseltiyor, deneyebilirsiniz.

Kaynak videonun FPS'ini yazılımla böyle yükseltmeniz bir işe yaramaz. Şöyle bir konu var, buradaki yazılım aradaki kareleri kendi çizerek FPS'i yükseltiyor, deneyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim...

Ses kalitesi videoyla aynı, "Summary" kısmında "Format: MP4", altındaki seçeneklerde ise sadece "Web Optimized" seçili. "Video" kısmındaki ayarlar ise alttaki resimde var. FPS'i ve kaliteyi kendine göre ayarlayabilirsin.

Eki Görüntüle 465311
Ayarları buna göre yaptım. FPS'i 30 yaptım. Acaba 48 dakikalık video bu kadar uzun sürede mi işleniyor? İlk kez bu programı deniyorum da. Bir de .M4V şeklinde kaydediyor. Ama Summary de .MP4 seçmiştim.
1575471426423.png

@lordRago işlem süresi işlemcinize bağlı. Ne kadar güçlü işlemciniz varsa o kadar kısa sürede biter. Ayrıca MP4 ve M4V arasında pek bir fark yok. Dönüştürme bittikten sonra kendiniz dosya sonundaki .m4v'yi silip .mp4 yapsanız bile sorunsuz bir şekilde açılır.

Program varsayılan ayarlarında hangi uzantı olacağını otomatik seçiyor. Siz yine de MP4 olmasını istiyorsanız Tools > Preferences sekmesinden ayarlara girin, Output Files bölümünde MP4 seçeneği var , onu otomatik yerine MP4 olarak değiştirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı