5.000 TL ofis bilgisayarı önerisi

Bütçe
5.000

Hocam bu iki cihaz da olabilir pişman etmez oyun oynamazsanız

4 GB RAM çok az ve SSD de yok. Tavsiyem almamanız.
SSD ofis kullanımında ne derece önemli olur? 5K bütçe, 6 saat ve üzeri şarj süresini ve 1 TB HDD baz alarak arattığımda başka ürün çıkmıyor. RAM konusunda bir şey diyemem, muadillerine bakılabilir.

HP 245 G8 AMD Ryzen 5 3500U 8GB 512GB SSD Windows 10 Home 14" FHD // 4999 TL // Hepsiburada
2 haftadır kullandığım bilgisayar. Hepsiburada değil de Trendyol üzerinden almıştım, aynı satıcıdan. Çok memnunum. Depolaması da fazla olduğu için, tüm dökümanları depolayabilirsiniz. İkinci RAM slotu boş, sonraki yıllarda 16GB RAM'e çıkarabilirsiniz. Ekran panel tipi de IPS, canlı görüntü veriyor. Pil süresi de gözlemlediğim kadarıyla gayet iyi, pil dolum süresi de aynı şekilde. İşlemcisi de orta segment ofis bilgisayarı için gayet güçlü.
(@BayGörkem niye üzgün bıraktınız acaba?)

Son düzenleme:
IPS paneli var. Oyun oynarken pek hissedilmese de ofis programlarına bakarken yada internette bir makale okurken kaliteli bir ekran fark yaratıyor. Pil ömrü fena gözükmedi. Ders materyalleri için 256GB yeri var ve SSD olması bekleme sürelerini azaltır. Bence ideal bir öğretmen bilgisayarı.

Not: Malum internet mağazası olduğu için klavyesine ve touchpad'ine bakamıyoruz tabi. Eğer evine yakın bir mağazada bu modeli bulursan kendin denemeni tavsiye ederim.

HP 245 G8 AMD Ryzen 5 3500U 8GB 512GB SSD Windows 10 Home 14" FHD // 4999 TL // Hepsiburada
2 haftadır kullandığım bilgisayar. Hepsiburada değil de Trendyol üzerinden almıştım, aynı satıcıdan. Çok memnunum. Depolaması da fazla olduğu için, tüm dokümanları depolayabilirsiniz. İkinci RAM slotu boş, sonraki yıllarda 16 GB RAM'e çıkarabilirsiniz. Ekran panel tipi de IPS, canlı görüntü veriyor. Pil süresi de gözlemlediğim kadarıyla gayet iyi, pil dolum süresi de aynı şekilde. İşlemcisi de orta segment ofis bilgisayarı için gayet güçlü.
(@BayGörkem niye üzgün bıraktınız acaba?)

Kanka eski işlemcili bir laptop önerdiğin için üzgün attım o fiyata 4500u versiyonu var.
Aynen hocam düzenledim kusura bakmayın işim vardı tam adam akıllı post açamadım.

Sıkıntı yok hocam sorun bunu bilmeden beni yargılayan insanlar.

Geri
Yukarı