5+1 ses kartlı anakart önerisi

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemimdeki anakart oldukça sorunlu hale gelmeye başladı. Uzun süredir mikrofon jack'ım çalışmıyor ses kartı oldukça sorunlu. Bazı takılmalar yaşıyorum ben sorunu anakarta bağladım emin değilim ondan olup olmadığına fakat değiştireceğim kararlıyım. Öncelikle orijinal Windows 10 Pro kullanmaktayım kod ile aldım ve sınırsız kurulum hakkı var 1 PC'de.

Sanırım anakart değişiminde işletim sistemini yeniden kurmak gerekiyor. Yeniden kurarsam aldığım Windows 10 Pro kodu diğer anakart ile gidiyor mu ?

Ayrıca bir adet SSD almayı düşünüyorum sistemime 120 GB şu anki yerel disk C 46 GB dolu genelde LOl ve CS:GO oynuyorum. Öyle yüksek GB oyunlar yüklemiyorum fakat 120 GBG ile 250 GB arasında ne tür farklar oluşuyor ? Arasın da ki fiyat farkına değer mi ?

Anakart değişimi öncelikli olduğundan bütçemi ona yöneltiyorum 200 - 250 lira civarına kadar alabilirim tabii ki ne kadar fiyat performans ürünü olursa o kadar iyi benim için. O.C yapmıyorum yapmayacağım da PC'yi toplu aldığım için işlemci K serisi olarak geldi.

Alacağım anakartın ses kartı olması gerekiyor 5 + 1 ses sistemim var kaliteli ya da orta seviye ve üstü bir ses kartıyla gelirse iyi olur.

Mevcut sistemim :
  • ECS P67H2 - A3 Anakart
  • i5 2500k İşlemci
  • Asus Strix OC GTX 750 Ti Ekran Kartı
  • Kingston 4 x 2 GB 1333 Mhz Ram
  • Cbox Gamemaster G700 Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı