Çözüldü 5.1 sistemin 2 hoparlörü birleştirilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

5.1 sistem icin bilgisayarimda uygun giris yok ve zaten gunluk kullanimda da gerek duymuyorum. (Eski bir sistem ayni zamanda.)

Aranizda 2 hoparlörü, subwooferi devreye sokmadan birlestirip kullanan oldu mu? Hoparlor ucunun seklini resimde atiyorum. Normalde bu uclar subwoofera giriyor.

Ben ise hic subwooferi devreye sokmadan; ikisini bir coklayici vs ile bilgisayara baglayabilir miyim acaba? Ama bilgisayarda, hoparlor icin tek giris var. Ve elektirigi nereden alacak? Prizi de olan coklayicilar falan mi oluyor acaba?

Boyle bir deneyimi olan fikir verirse sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20220226_160106.jpg
    20220226_160106.jpg
    109,3 KB · Görüntüleme: 43
Çözüm
Ses sistemleri uydularına farklı seviyelerde ses gönderir. İkisini ortak kablo yaparsanız aynı ses gelir ve hoş olmayabilir.
Linkteki gibi bir kablo alıp ses sistemini kullanabilirsiniz.
"MOLIX 5+1 Ses Sistemi Kablosu 3X3.5mm Stereo Dişi To 1X 3 Stereo 1 Erkek 3 Dişi Fiyatı, Yorumları - Trendyol" MOLIX 5+1 Ses Sistemi Kablosu 3x3.5mm Stereo Dişi To 1x 3 Stereo 1 Erkek 3 Dişi Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Hocam aynı kabloyu almıştım konu sahibiyle aynı sebeple fakat bu kablo sadece bilgisayara takılan kulaklık girişini çoğaltıyor, dönüştürücü bir kablo değil yani.

@Yiğitt35 evet hocam. 5.1 için 3 adet çıkış olduğu için iş görebiliyor.

Küçük olanların diğer adı uydu olarak da bilinir. Bunların birleşmesi fayda sağlamaz. Kablo eki ile olabilir fakat nasıl olur, bilemem.

Küçük olanların diğer adı uydu olarak da bilinir. Bunların birleşmesi fayda sağlamaz. Kablo eki ile olabilir fakat nasıl olur, bilemem.

Evet, siz deyince animsadim. Uydu yaziyordu ozelliklerinde.

Ne yonden fayda saglamaz acaba? Normal sag sollu hoparlorden farki nedir uydu olunca? Cozumsuz bir şey ariyorsam konuyu kapatacagim cunku.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses sistemleri uydularına farklı seviyelerde ses gönderir. İkisini ortak kablo yaparsanız aynı ses gelir ve hoş olmayabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı