5.25 ler için disk yuvası nereden bulunur?

Daha fazla  
Merhaba; Silencio 650 kasa alıp içindeki 3.5, 2,5 tüm disk yuvalarını söküp yerine corsair h100i yi ön panele yerleştirmeyi düşünüyorum. Durum böyle olunca diskleri de boş olan 5.25 lik kısıma koyma niyetim var. Silencio 650 nin bazı modellerinde ön tarafta disk yuvaları var. 3.5" diskleri direk kasanın dışından takabiliyorsunuz. Alacagım kasada çıkarmı çıkmaz mı bilmiyorum ama bu aparatan her halukarda bir tane daha ihtiyacım var. Bunun özel bir adı varmıdır?

cooler_master_silencio_650_09.gif

cooler_master_silencio_650_05.jpg

H100i'nin ön panelde çok sağlıklı olacağını sanmıyorum. Aerodinamiği bozacaktır ve kasa içi akımından sağlayacağın fayda düşecektir. Şöyle ki içeri sadece sol kapaktan hava girecek ve ön ve arkadan çıkacak içeri giren hava yeterince dolaşım sağlamayacak. Harddisklerine ise hiç uğramayacak ve HDD lerin ısınması tehlikeli bir durum. Ben başka bir çözüm bulmanı öneririm. Mesela kasayı değiştirmen gibi. (Tabi yeni aldıysan veya uzun zamandır kullanıyorsan.)

Daha kasayı almadım ve daha önce h100 de kullanmadım yarın alcam inş. Öndeki fanlar normalde egzoz mu? Şu Yüzden soruyorum, eğer içeri hava alacak şekildeyse h 100 Ün fanlarını da içeri hava alacak şekilde yapsam yine problem Olacakmıdır? Silencio 650 tipi ve kullanımı açısından çok Hoşuma gidiyor. Zaten tüm mid tower kasalarda h100 ü içeri koyabilmek için benzer Şeyler yapmak gerekir diye biliyorum.

Hayır ön fanlar egsoz değil fakat sen H100 ü taktığında eksoz olacak ön fanlar. Ters takma ihtimalin yok zaten. Ayrıca bir tavsiye daha H100i almalısın arasında çok fark var performans açısından.

H100i olcak zaten pardon. iyiki konuyu açmışım fanların yönünün değişmediğini bilmiyordum resimdeki gibi yapmayı düşünüyorum üst ve arkadaki fanları giriş olacak şekilde taksam yine sı olarak verimsiz mi olur?

2adWJEJl.jpg

Fanların yönü değişir ama fayda etmez bu defa kaş yapayım derken göz çıkartırsın. Kasayı değiştir zaten almamışsın.

Cooler Master Haf X 942 Black Edition Full Tower Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Kendimde aldım bu kasadan gerçekten muhteşem bir kasadır. Soğutucu olarak H110 alacağım bende. H100i ilede uyumlu bir kasa tavsiyem bu yönde riske atmayın sisteminizi derim.

Fiyat farkı çok ama inanın o kasayı kullanmaya çalıştığınızda size dönecek olan maliyet daha fazla olacak ısınma problemleri yaşamaktansa beklerim kasayı HAF X alırım daha iyi.

Full tower kullanamam tasarım ögrencisiyim. yazları sistemi taşımak durumundayım. o yüzden mid tower vede güçlü bir sogutmaya ihtiyacım var.

5820k
x99_A
H100i
GTX 670 Slİ
32 gb 2133mhz

bu sistem için 650w yeterli diyorsanız bu kasada çok hoş zaten 2. el hx 750 alacaktım sıfır daha iyi olur.

Fanların yönü değişir ama fayda etmez bu defa kaş yapayım derken göz çıkartırsın. Kasayı değiştir zaten almamışsın.

Cooler Master Haf X 942 Black Edition Full Tower Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Kendimde aldım bu kasadan gerçekten muhteşem bir kasadır. Soğutucu olarak H110 alacağım bende. H100i ilede uyumlu bir kasa tavsiyem bu yönde riske atmayın sisteminizi derim.

Fiyat farkı çok ama inanın o kasayı kullanmaya çalıştığınızda size dönecek olan maliyet daha fazla olacak ısınma problemleri yaşamaktansa beklerim kasayı HAF X alırım daha iyi.
Kasanın resimlerini paylaşabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı