5. Boyut Hakkındaki Düşünceleriniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fizik kuralları dünya şartlarında bulunup evrene uygulandığı için bazı kavramları açıklayamıyoruz. Araştırmalarımızı kanunları evren boyutunda inceleyip araştırmamız ile hayalimizdeki ışınlanma warp hızları söz konusu olmaya başlayacak.
Aklınızda canlandırın bir kere. Dünya ya bağımlı bilimle evrende galaksiden galaksiye gitmeyi anlamayı düşünüyoruz. Dünya şartları güneş sistemi şartları kendi galaksimizin şartları galaksiler arası boşluğun şartları galaksi kümeleri arası uzayın şartlar. Biz daha kendi güneş sistemimizde sadece aya ayak bastım oda 50 sene önce. O günden bu güne değişen ve artan tüketim miktarlarımız oldu. Biz bunun için bir adım atmak yerine samsung s7 çıkarıyor hemen alalım iphone 9buçuktan10 S çıksın bak nasıl ışınlanacağım. Yalan dünya. Bana kalırsa insan oğlu galaksiler arasında şöyle gezecek, artık tüketim çılgınlığı insanları cihazlara direkt bağlayacak. Sanal bir hayatta evreni geziyorum edasıyla evinde koltukta uzanıp kafasına bağladığı usb kablo ile yumuşak etlerini büyüterek...
Gereksiz tüketim bitmeli ihtiyaç ve yeterliliklerinin farkına varıp bütün gün elindeki telefona tv ye bilgisayara bakacağına kafayı kaldırıp göğe bakmalı hedefini uzağa koyup tüketim çılgınlığının dünyayı yaşanmaz hale getirdiğinin farkına varıp önce evine iyi bakmayı sonra yeni dünyalar bulma umuduyla bilime sarılmasıyla insanlık bir yere varabilir.
Saygılar...

4. boyutu bile hayal etmekte zorlanıyoruz, 5. boyut hakkında ne düşünebiliriz ki.
Bilim kurguda popüler olmasının nedeni; 4 boyutlu tüm uzay zamanların 5. boyut içerisinde paralel bir şekilde yüzdüğü düşüncesinden dolayı. Ama bu sadece düz mantık.

Daha kendi evrenimizin ne olduğunu anlayamadık, neden bazı yasaların uyuşmadığı hakkında temel bir fikrimiz yok. Kimilerine göre bunun nedeni realitede 2 boyutlu bir hologram olmamızdan kaynaklanıyor, kendimizi ve evreni üç boyutta algılasak da bazı bilim adamlarına göre hologram olma şansımız var.

Son düzenleme:
5. boyut bence bizim göremediğimiz diğer varlıkların olduğu boyut.

Göremediğimiz, duyamadığımız bir boyut var diye orada "varlıkların" olması şart değil bu arada. Carl Sagan'ın yıllar önce belirttiği gibi 13.5 milyar yıllık evren tarihi aslında, evrenin boyutları göz önünde bulundurulduğunda oldukça az. Bu sürecin sadece 4.5 milyar yılı dünya ve bu dünyanın içerisinde de 150.000 yıldır insanlar var. Yani insan ırkı olarak evrenin öncüsü olacak ve bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz gibi diğer gelişen ırkları ziyaret edeceğiz.

Bu tabi bir teori. UFO gerçekleri, aramızdaki yabancılar gibi konular işin rengini elbet değiştiriyor.

Eğer insanların tarihinden bahsedecek olursak, nerede bu Atlantis insanları? Adamlar bir günde dünyadan yok olmuşlar. Bunların nereye gittiğini kimse de açıklayamıyor.

Mısırdaki Piramitleri de unutmamak lazım, evrenimiz gerçekten çok ilginç.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…