5 dakika aralıkla 1-2 dakikalık kasma(FPS düşmesi)

KALSEDON

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Oynadığım tüm oyunlarda bu sorum var.5 dakika kasmadan oynuyorum 2 dakika kasarak oynuyorum.
Ve bu durum çok sinir bozucu aslında oyuna sistemimde yetiyor.

Kısacası girdiğim oyunda ilk 15 dakika 40 FPS de kasmadan oynuyorum sonra 1-2 dakika boyunda kasma giriyor FPS 15'e düşüyor sonra geri FPS 40 a çıkıyor ve bu durum gerçekten çok sinir bozucu bir durum.Sorun Programsal olmaması lazım.Donanımsal bir sorun gibi geldi bana fakat hala Çözemedim yardım ederseniz çok sevinirim.

Hayırlı Forumlar ...

Sistem özelliklerini yazarsan uyum problemi yaşayıp yaşamadığını anlayabiliriz.
Driverlarının da güncel olduğundan emin ol.
Aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum sistemi geri iade ettim en sonunda sinirden. Seninki gene iyiymiş bende 60 saniye de bir 15 saniye kasıyordu :)
Benim problemim muhtemelen 1333 mhz hi-level marka ram im olmasıydı.

Aslında Sistemimin uyumsuz olması gibi bir durum olması düşük bir ihtimal çünkü 7 senelik bilgisayar .Ama ben yinede yazayım.

Asus m2v-tvm anakart
Amd X2 5200+ 2.6 ghz işlemci
2 gb 667 mhz ram
Nvidia 9500 gt ekran kartı
149 gb ide hard disk
250(peak 300) watt psu

Umarım eksik bir şey yoktur :)

Kasayı açıp etraflıca bir bakım yapmanızı öneririm. Fanları ve bileşenleri temizlemek, kablolamayı daha verimli hale getirmek, termal macunları yenilemek vb... Genelde buna benzer sorunlar ısı kaynaklı oluyor. CPU ya da GPU fazla ısınınca performansları düşüyor ama ben ilk defa gördüm 15 dakika stabil çalışıp 2 dakika bozulanını :) genelde stabil çalışmalar daha kısa sürerdi bende sorun yaşadığım dönemlerde :))

Son düzenleme:
Tenorissimo'nun dediği gibi. Kasayı bir temizle kardeşim. Termal macun felan yenile. Sorunun ısınma kaynaklı olabilir.

Temizleyince geçmedi ve hala devam ediyor termal macunlarıda 1 hafta önce sürdürdüm.
9500 Gt ile Rust- 35-40 fps
Skyrim-35-40 fps
Sniper elite v2- 35 fps
Bilgisayara format attığım için diğer oyunlar aklımda değil .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı