+5 Fanlı Kasa Önerisi

@Alperen35 Kasanın 600 W PSU versiyonu nasıl +80 mi? Ben normal PSU olmayan alıp 600 W PSU +80 Bronz almayı düşünüyorum çünkü kendi PSU nasıl bir bilgim yok. Ayrıca fanları çok ses yapıyor mu? HDD takma yeri kapağı açınca sağ altta karşı tarafa bakar şekilde biraz farklı diğerlerine göre, bu sorun oluyor mu kablolama da falan. Çok ferahlatıyor mu kasayı? Eksi olarak gördüğün birşey varmı? Benim toplamayı düşündüğüm sistemi atiyim hatta sana görüşlerin neler.
downloadfile.jpeg

Arkadaşlar teşekkür ederim, bütçem 280 TL diyebiliriz. Kasaya daha fazla para yatırmak istemiyorum. Şu an için Dark Samurai'ı görüntüsünü estetik bulmadığım için eledim. Sanırım Dark N10 seçeceğim. Beraberinde 5 adet fanla beraber gelmesi, fan kontrolcüsüne sahip olması ve fiyatının da bunlara rağmen 200 TL olması sebebiyle bana çok daha yakın duruyor. Yinede düşündüğüm diğer iki alternatifte aşağıda.

CORSAIR Carbide Series SPEC-02 KC-CC-9011051-WW PSU Yok Mid-Tower Oyuncu Kasası Black Edition Totally Mesh Siyah Red Led
DARK N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa DKCHN10
Corsair Carbide 100r Mid Tower Kasa - n11.com

Görsel attığınız için çok teşekkür ederim. Kasa size beraberinde 5 fanla geldi değil mi?

@Sinan05 dostum kusura bakma çok geç gördüm. Kasa hakkında power +80 değil ama f/p ürünü olduğunu, kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Forum da zaten şu aralar sanırım en çok tavsiye edilen kasadır. Kasayı aldım fakat sistemi toplamadım. Bu yüzden fanların sesini duymadım fakat kasanın üzerinde ayar düğmesi bulunuyor. Hdd yuvası gayet güzel kasanın enine doğru takılıyor. Bu sayede daha geniş duruyor kasanın içi. Sistemim seninkiyle neredeyse birebirdi, anakart ve psu dışında aynıydı ama aldığım öneriler doğrultusunda işlemciyi yükseltme kararı aldım i5 6600 de karar kıldım. bi kaç videoda darboğaz yaptığına şahit oldum 6100'ün rx470'e tek tavsiyemde budur iyi forumlar.

@Alperen35 hangi oyunlarda darboğaz yaptı tam olarak? Ben daha çok Fifa ve GTA5 oynarım onlarda darboğaz yapmaz heralde. 2. sorum ise darboğaz olduğu tam olarak nasıl anlaşılıyor ? CPU kullanımı %100 iken GPU kullanımı daha düşük seviyelerdeyse darboğaz mı olur?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı