5 TB Harici HDD TV'ye Bağlanır mı?

deMarc

Kilopat
Halihazırda film arşivim için 1 TB'lık bir WD harici diskim var ancak internet hızım artmışken diskteki filmlerin kalitesini arttırayım, arşivimi de biraz genişleteyim düşüncesiyle 5 TB bir harici HDD alayım dedim. Fakat internette gördüğüm kadarıyla 3 TB ve üzeri harici HDD'leri birçok akıllı TV görmüyormuş. Bazısı NTFS dosya sisteminden kaynaklı diyor, bazısı eski TV'lerdeki USB girişlerinin HDD'nin ihtiyaç duyduğu elektrik akımını iletemediğini söylüyor, bazısı ise kullanabildiğini söylüyor, net bir şey yok gibi ortada. Ben de yatağa kurulup monitörümden daha büyük olan TV'den izlemeyi seviyorum yani TV'ye bağlanabilmesi şart benim için.

Aranızda 3 TB veya daha büyük kapasiteli harici diski olup da TV'ye bağlayabilen var mı? Varsa herhangi bir sorun yaşadınız mı? Teşekkürler.

İnternet bağlantınız iyiyse neden direkt internetden izlemiyorsunuz?

İzlediğim filmlerin birçoğu Netflix, Prime Video gibi servislerde yok. Televizyondan da tarayıcıya girip film izleme sitelerinden film açmak pek mümkün değil. Laptopta aç, laptopu HDMI ile TV'ye bağla konusu da pratik değil. Ayrıca yazlık evimizde internet yok, en çok kullandığım yerlerden biri de orası. Elimin altında 1000'e yakın ve hepsini benim seçtiğim filmlerin birkaç tıkla ulaşılabilir olması daha cazip benim için.

İzlediğim filmlerin birçoğu Netflix, Prime Video gibi servislerde yok. Televizyondan da tarayıcıya girip film izleme sitelerinden film açmak pek mümkün değil. Laptopta aç, laptopu HDMI ile TV'ye bağla konusu da pratik değil. Ayrıca yazlık evimizde internet yok, en çok kullandığım yerlerden biri de orası. Elimin altında 1000'e yakın ve hepsini benim seçtiğim filmlerin birkaç tıkla ulaşılabilir olması daha cazip benim için.

Bu konuda 3 TB üstü HDD'ler desteklemiyorsa yapmanız gereken 2 + 3 TB almak, ama imkanınız ve vaktiniz varsa direkt 5 TB alıp test edin çalışmazsa iade edersiniz.

Geri
Yukarı