50-60 TL Termal Macun Önerisi

Benim işlemcim intel pentium e8400 aceleyle ucuz bir macun aldım 1 ay önce 56 derece olan sıcaklık 61'e kadar çıkmaya başladı CS-GO oynarken sizce kaç dereceyi gördüğümde macun değiştirmeliyim.

Arctic MX-4 alın. Coolermaster veya Noctua gibi ürünlerin testlerde daha iyi görünmesinin nedeni, kimya bilmeyen editörlerin cehaleti. Arctic'in kürleşme süresi 48 saat, en eski macunlardan olan Arctic Silver'ın ise 200 saat. Coolermaster veya Noctua gibi ürünlerde kürleşme süresi yok, sür çalıştır onlar. Testlerde kürleşme süresi beklenmiyor. Esas önemli detay ise ömür, Arctic MX-4'ün ömrü 8 yıl, Arctic Silver'ın ömrü 6 yıl, ki bunu bizzat test ettim, kürleşme süresi olmayanların ömrü ise oldukça kısa, 1 ay sonra performansları azalıyor, 6 ayda ise yenilenme gerektirecek kadar düşmüş oluyor.

Arctic MX serilerindeki 2019 ibaresi, macun içeriğiyle ilgili değil, bir çekiliş kampanyasına katılmak için ve o çekilişe Türkiye'den katılamıyorsunuz. Düzünü alın.
Hocam bilgilerin için teşekkür ederim. CoolerMaster'in Mastergel Maker Nano ürünü var. İletkenliği 11. Maker Pro ile Mx-4'ün iletkenliği 8'di. Sizce hangisini almak daha mantıklı. Aralarında fark var mıdır ?

Anlatamadım ben galiba, tüm dert, termal iletkenlik değil. Tüm mesele oysa, mikro metal tozları var, gider pazarlardan alırsınız, bir tüp de silikon, karıştırırsınız. Metal tozu miktarını artırırsanız, iletkenlik artar, ancak; elektriksel iletkenlik de artar, ayrıca silikon içerisindeki oluşturduğu bağ miktarı arttığı için, ömrü azalır.

Ömür, akışkanlık, elektriksel iletkenlik gibi pek çok başka kıstas da var. Elimde, idarelik kullanılan termal beyaz pasta, 8.5 W/(mK) iletkenliğine sahip MX-4 ve 12 W/(mK) iletkenlik değerine sahip ZF-12 var. Uzay montajdaki kasamda ZF-12 kullanıyorum ama laptopımda ve çocuğun AIO bilgisayarında, sürekli sök-tak yapamayacağım için, MX-4 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20200518_175823.jpg
    IMG_20200518_175823.jpg
    477,8 KB · Görüntüleme: 24
Arctic MX-4 alın. Coolermaster veya Noctua gibi ürünlerin testlerde daha iyi görünmesinin nedeni, kimya bilmeyen editörlerin cehaleti. Arctic'in kürleşme süresi 48 saat, en eski macunlardan olan Arctic Silver'ın ise 200 saat. Coolermaster veya Noctua gibi ürünlerde kürleşme süresi yok, sür çalıştır onlar. Testlerde kürleşme süresi beklenmiyor. Esas önemli detay ise ömür, Arctic MX-4'ün ömrü 8 yıl, Arctic Silver'ın ömrü 6 yıl, ki bunu bizzat test ettim, kürleşme süresi olmayanların ömrü ise oldukça kısa, 1 ay sonra performansları azalıyor, 6 ayda ise yenilenme gerektirecek kadar düşmüş oluyor.

Arctic MX serilerindeki 2019 ibaresi, macun içeriğiyle ilgili değil, bir çekiliş kampanyasına katılmak için ve o çekilişe Türkiye'den katılamıyorsunuz. Düzünü alın.
Merhaba 2019 edition değil düzünü alın demenizde ki sebep fazla fiyat vermeyin demek mi yoksa iki ürün arasında fark mı var ? Bir diğer sorum elimde i5 6500 işlemci ve stok fanı var, bu macun onun için yeterli olur mu ? Cevaplarsanız sevinirim 😀

Arctic MX4 kadıköy yazıcıoğlundan aldım. Sahte falan değil orjinaldi işe yarıyor. Hatta Online'da satıyorlar ama kargo parası vb oluyor. Ürünü tavsiye ederim.

Geri
Yukarı