50 CC karbüratörlü motora enjeksiyonlu motor takılır mı?

Schwanzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim 50 CC'lik scooterim var. Ve bu scooteri çok zorladıgım icin yokuşlarda vs. Motor tamamen dağıldı ve çok yüksek meblağ masrafı çıktı. Ben de kelle motor almak istiyorum. Ucuz bir rakama düşük km Motolux Rossi 50 2020 Model kelle motor buldum fakat enjeksiyonluymuş, benim motorum karbüratörlüydü, yani karbüratörlü sistem bildigim kadariyla. Alacagim enjeksiyonlu motor benim motora uyar mi sizce, değişmem gereken bir şey oluırsa neyi değişirim, bilgilendirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Enjeksiyonlu motor için pompa vs. lazım. Astarı yüzünden pahalıya gelir. Şanzıman gibi parçalara da uymayabilir.
Hocam benim motorum STMAX BRAVO 50. Alacağım motor Motolux Rossi 50 2020 Model. Alacağım kişi boğaz kelebeği otutursa uyar dedi, zaten motoru komple makul fiyata alıyorum, sizce ne yapayım, toplam ne kadara patlar bana bilgilendirir misiniz lütfen

Hocam benim motorum STMAX BRAVO 50. Alacağım motor Motolux Rossi 50 2020 Model. Alacağım kişi boğaz kelebeği otutursa uyar dedi, zaten motoru komple makul fiyata alıyorum, sizce ne yapayım, toplam ne kadara patlar bana bilgilendirir misiniz lütfen
Bunun hakkında hiçbir fikrim yok. Sanayide falan hesaplaması yapılmalı, piyasasını bilmiyorum. X kadar tutar demek zor.

Geri
Yukarı