50 Mbps internet ile indirme yaparken hız düşüyor

EmrahCB

Kilopat
Daha fazla  
50 MB sınırsız ev internetim var. Bilgisayarda oyun falan oynarken hiçbir sıkıntı yok. LoL vs oyun oynarken de ping vs de çıkmıyor ama 1 GB video veya bir dosya indirmeye başladığım zaman hızım 3-4 MB'a düşüyor ve Twitter'a girdiğimde bile fotoğraf falan yüklenmiyor alt tarafı 1 GB şey indireceğim. Her seferinde böyle oluyor neden?

Sadece Twitter özelinde değil YouTube falan zor yükleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
50 MB sınırsız ev internetim var. Bilgisayarda oyun falan oynarken hiçbir sıkıntı yok. LoL vs oyun oynarken de ping vs de çıkmıyor ama 1 GB video veya bir dosya indirmeye başladığım zaman hızım 3-4 MB'a düşüyor ve Twitter'a girdiğimde bile fotoğraf falan yüklenmiyor alt tarafı 1 GB şey indireceğim. Her seferinde böyle oluyor neden?

Sadece Twitter özelinde değil YouTube falan zor yükleniyor.

50Mbps'dir o 50/8 = 6.25MB yapar yani saniyede 6.25MB indirebilirsiniz.

50Mbps'dir o 50/8 = 6.25MB yapar yani saniyede 6.25MB indirebilirsiniz.
evet 50mbps hızım var 1 gb dosya indirirken hızım çok düşüyor twittera youtuba bile zor giriyor çok çok yavaş açılıyor

4MB dediğiniz Mbps mi?
evet normalde 50mbps alıyorum speedtestte ama 1 gb dosya indirirken speedtestte kontrol ettiğimde 3-4 mbps'ye düşüyor. sadece dosyayı indirirken (yani test yapmıyorken bide hızı o düşürmesin diye) twittera youtuba zor giriyor

Evet 50Mbps hızım var 1 GB dosya indirirken hızım çok düşüyor twittera YouTube'a bile zor giriyor çok çok yavaş açılıyor.

Evet normalde 50Mbps alıyorum Speedtest'te ama 1 GB dosya indirirken Speedtest'te kontrol ettiğimde 3-4 Mbps'ye düşüyor. Sadece dosyayı indirirken (yani test yapmıyorken bir de hızı o düşürmesin diye) twittera YouTube'a zor giriyor.

Bunun yazdığı yerde sayının yanında Mbps mi yazıyor, MB mi ya da MB/s mi?

Bunun yazdığı yerde sayının yanında Mbps mi yazıyor, MB mi ya da MB/s mi?
1704745682522.png

İndirme yaparken de mi buradan bakıyorsunuz? Belki download yerine uploadı görmüşsünüzdür.

Eğer downloadı gördüğünüze eminseniz bu tür durumlar için bizim yapabileceğimiz çok fazla şey yok.

İnternet servis sağlayıcınızı arayıp bilgi vermeniz daha kolay olur.

Geri
Yukarı