50 Mbps internette hız yükselip düşüyor

abdulsamettrk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 50 Mbps download, 8 Mbps upload hızında internet kullanıyorum. Sanırsam 2 aydır internet hızım masaüstü bilgisayarda indirme 10-55 Mbps arası değişkenlik gösteriyor. Yani 55'e kadar ulaşıyor ve sonra bayağı aşağılara iniyor. Yükleme hızı 1-3 Mbps arası değişiyor 3 üzerine hiç çıkmıyor. Kablolu bağlanıyorum. Ama aynı sorunu laptopta yaşamadım. Laptopu da kabloyla bağladım normal değerler alıyorum. Sorun bilgisayarda ama ne bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu veriler bir şey indirirken mi? Yani bir şey indirdiğiniz sunucu hız limiti koymuş olabilir mi? Ama buna pek ihtimal vermiyorum çünkü dizüstü bilgisayarınızda öyle değilmiş.

Antivirüs programı ile tarama yaptınız mı? Benim önerebileceğim bir program yok ama buradaki insanların Kaspersky önerdiğini gördüm.

Bu veriler bir şey indirirken mi? Yani bir şey indirdiğiniz sunucu hız limiti koymuş olabilir mi? Ama buna pek ihtimal vermiyorum çünkü dizüstü bilgisayarınızda öyle değilmiş.

Antivirüs programı ile tarama yaptınız mı? Benim önerebileceğim bir program yok ama buradaki insanların Kaspersky önerdiğini gördüm.
Hızım normal şartlarda da düşük. Sadece bir şey indirirken değil. Şimdi Norton Security ile tam tarama yaptım. Temiz. Ve bu zamana kadar bilgisyarıma virüs bulaştıracak şeylerden de her zaman uzak durdum.

Sorunu buldum. MSI Center uygulamasından otomatik indirdiğim yardımcı programlar vardı. Önemlidir diye hepsini indirmiştim. Bunların arasında internet trafiğini düzenleme görevi olan cFosSpeed adlı uygulama vardı. İnternet ile ilgili olduğunu biliyordum bunun. Daha önce de silmiştim hatta. Şimdi bu uyguylamayı sildim biraz internet duraksadı. Google'ı tekrar açtım. ve test yaptım çok şükür ki düzeldi. Benden mutlusu yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı