50 üstü ortalama ve 2 dersten kalınırsa sorumluluğa girilir mi?

adrwx

Centipat
Daha fazla  
İlk dönem ve 2. dönem ortalamam 50'nin üstünde. İlk dönem hiç zayıfım yoktu bu dönem Almanca ve fizikten kalıyorum. Fizik ilk dönem 65 idi bu dönem 37.75. Almanca ilk dönem 50 bu dönem 20.50 yani Almanca'dan kalıyorum. Peki Almanca'dan sorumluluk sınavına girer miyim? Benim bildiğim bir tek Edebiyat'tan sorumluluk sınavı oluyor. Ama bizim okul Edebiyat dışında birkaç dersten daha sorumluluk sınavı yapıyor. Aydınlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl sonuna göre ortalamanız 50 ve üstüyse zayıf sayısının bir önemi yok.

2. dönem 50'nin altındaysa sınıfta kalıyorsun diye biliyorum.
Ama bizim okul Edebiyat dışında birkaç dersten daha sorumluluk sınavı yapıyor. Aydınlatır mısınız?
Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması
MADDE 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Yıl sonuna göre ortalaması 50 altında olan kişiler en fazla 3 zayıfı olması koşuluyla sınıfı geçiyor. Bir de 2020 senesinde pandemiden dolayı notlar ilk döneme göre verildi, ortalaması 50 altında olanlar her zayıfı için sorumluluk sınavına kaldılar.

İlk dönem ve 2. dönem ortalamam 50'nin üstünde. İlk dönem hiç zayıfım yoktu bu dönem Almanca ve fizikten kalıyorum. Fizik ilk dönem 65 idi bu dönem 37.75. Almanca ilk dönem 50 bu dönem 20.50 yani Almanca'dan kalıyorum. Peki Almanca'dan sorumluluk sınavına girer miyim? Benim bildiğim bir tek Edebiyat'tan sorumluluk sınavı oluyor. Ama bizim okul Edebiyat dışında birkaç dersten daha sorumluluk sınavı yapıyor. Aydınlatır mısınız?
Benimde Kimya ve Fizik öyle hocam sorumluluk sınavına falan girmiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı