500-550 TL monitör tavsiye

kasilis01

Hectopat
Hocam merhabalar. Ben bir monitör arıyorum. Maksimum bütçem 550 lira. Monitörü bir kez alıp uzun yıllar kullanacağım. Gözlerimden problemliyim, uzak gözlüğü
kullanıyorum ve uzun saatler bilgisayar başında duruyorum. O yüzden göz sağlığıma uygun bir monitör arıyorum. Yazılar çok ufak geliyor. Monitörden çok uzaklaşırsam yazıları okuyamıyorum, hatta genelde gözlüğü çıkarıp monitörün dibine girme ihtiyacı hissediyorum, o zaman da baş ağrısı çekmeye başlıyorum. Büyük(24") monitör ile bu sıkıntımı çözebilir miyim? Şu ana kadar kullandığım en büyük monitör Philips 170C(17"), ki onu da eski masaüstü sistemimde ailem kullanıyor. Ben de 2.5 yıldır 15.6" ekranda kendimi paralıyorum.
Aradığım diğer özellikler:
-Widescreen(16:9)
-Işıkta parlamayan ekran(sanırım mat diyorlar, dezavantajı var mı bilmiyorum)
-Siyahları iyi göstermeli. Korku filmleri ve karanlık oyunlar oynarken şu güne kadar hep ne olup bittiğini görememekten şikayet ettim.
-Sık sık arıza verip başımı ağrıtmayacak bir marka olmalı. Teknik servisi iyi olmalı
-IPS olabilir, şu ana kadar çok elzem olmadı, olmaya da bilir. Olursa süper olur :D
-Minimum 250cd/m^2
-Kullanacağım bilgisayarda HDMI ve Analog girişlerim var. Onlara uygun çıkışları olmalı(Şimdilik Acer Aspire 5742G dizüstü bilgisayarım var, ileride masaüstü sistem toplayabilirim.)
-HDMI Bağlantı kablosu yanında gelirse sevinirim. Ayrıca bağlantı kablosuna para vermek istemiyorum.
-Çözünürlük tercihen FHD ve üstü fakat bu konuda yazılar acaba çok küçülür mü diye düşünmeden edemiyorum. Şöyle bir fikrim var, FHD alıp, çözünürlüğü 1366x768'e çekip kullanmak nasıl bir kullanıcı deneyimi sunar?
-Rengi, duvara asılıp asılmaması konusunda hiçbir şartım yoktur. Masaüstünde kullanacağım. Yere biraz sağlam bassa, devrilmese yeter.
-Işık oranları üzerinden ayarlanabilmeli. Mesela arkadaşım ofis modu diye bir şeyden bahsetti, ışığı kısıyormuş. Uzun süreli kullanımda gözü yormamalı.
-Tepkime süresi çok da önemli değil. 8 ms'den fazla olmasa yeter. BF3 filan oynuyorum fakat ekranın 8 ms olması ile 2 ms olması arasındaki farkın bana 1 adam fazla öldürtmeyeceği kanaatindeyim.
-Tercihim LED panellerden yana. Uzun ömürlü olursa sevinirim.
-Boyutları minimum 21.5" olmalı.
-Dokunmatik olmasına gerek yok, hatta olmasa daha iyi olur.
-Monitörü hepsiburada.com'dan almayı düşünüyorum. Çünkü 500+ liralara 75 lira worldpuan veriyor. Çok büyük fiyat farkı olacaksa teknofiyat.com'daki sitelerden de alışveriş yapabilirim.
Teşekkürler.

Sana önerim bu bütçeye kendimde kullandığım ve yeni almış olduğum hdmi bağlantı noktası olan Aoc E2461FWH modelidir ki süper bir led monitördür tavsiye ederim incelemelisin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı