500-600 TL HDMI Monitör Tavsiyesi

mrcek98

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.

Bu işlerden pek anlamam fakat bana bir monitör gerekli, bunun için de 1080P, en az 21 inç boyutlarında, oyun oynayabileceğim ve aynı zamanda görüş açısının uzaktan film izlemeye uygun olduğu bir monitör arıyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Bütçem belirttiğim gibi 500-600₺ civarında.

NOT: HDMI olmasını tercih ederim.

Dostum TN panel sorun olmaz dersen hatta DP portlu bir monitör var. ViewSonic 21.5
TN panel ne demek? Bir de DP port bu iki terimi de bilmiyorum ne yazık ki kısaca açıklarsanız çok mutlu olurum :)

Normalde başka bir model önerirdim ama siz uzaktan oturup film izleyebileceğimiz dediğin için ips panel kullanan bir monitör önerdim. Viewsonic VX2363SMHL 23" 2ms (Analog+2xHDMI+MHL) Full HD IPS Fiyatı

Bahsettiğiniz monitör sorunlu bir monitör sanırım incelemelerine baktım 2ms'de ghost sorunları oluyormuş pek beğenilmiyor sanırım.

TN panel ne demek? Bir de DP port bu iki terimi de bilmiyorum ne yazık ki kısaca açıklarsanız çok mutlu olurum :)
Panel çeşididir. Genellikle oyuncu monitörlerinde kullanılır çünkü tepkime süreleri her zaman daha düşüktür fakat yanlardan , alttan veya üstten baktığınızda görüntüde bozulmalar olur renkler söner kötü görünür. DP dediğimizde aynı HDMI gibi bir bağlantı portu. Tam adı Displayport bu bağlantı sayesinde freesync ve g-sync teknolojilerini kullanabiliyosun.

Panel çeşididir. Genellikle oyuncu monitörlerinde kullanılır çünkü tepkime süreleri her zaman daha düşüktür fakat yanlardan , alttan veya üstten baktığınızda görüntüde bozulmalar olur renkler söner kötü görünür. DP dediğimizde aynı HDMI gibi bir bağlantı portu. Tam adı Displayport bu bağlantı sayesinde freesync ve g-sync teknolojilerini kullanabiliyosun.
Aslında freesync özelliğini kullanabileceğimi sanmıyorum çünkü NVİDİA bir ekran kartı kullanacağım, o halde o dediğiniz panel bana pek uymaz çünkü ekran açısı benim için önemli aynı zamanda oyun kalitesi de önemli hem IPS olup hemde tepkime süresi düşük olan bu bütçede monitörler yok mudur?

Dostum TN panel oyuncu için diyebiliriz, daha gecikmesiz bir ekrana sahiptir IPS panelden biraz renk konusunda kalitesizdir, IPS panellerde görüş açısı daha geniş iken TN panel ekranlarda daha dardır. Bu monitör bende var iyice monitörün kenarlarına yaklaşmadığım sürece renkler kaybolmuyor. DP ise bir bağlantı şeklidir, açılımı ise Display Port'tur, HDMI'ın çok daha gelişmiş halidir.

Aslında freesync özelliğini kullanabileceğimi sanmıyorum çünkü NVİDİA bir ekran kartı kullanacağım, o halde o dediğiniz panel bana pek uymaz çünkü ekran açısı benim için önemli aynı zamanda oyun kalitesi de önemli hem IPS olup hemde tepkime süresi düşük olan bu bütçede monitörler yok mudur?
Dostum senin dediğin o monitörler 2000-3000 TL bantlarında profesyoneller için.

NVIDIA olması bir şey farkettirmez sadece FreeSync özelliğini kullanamazsın geri kalanını rahatlıkla kullanırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı