500-600 TL PC Toplama

Doğukan Servi

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar!

Arkadaşlar öncelikle belirtmek isterim ki kasa toplayacağım deyince herkes inciğine cıncığına kadar yeni baştan toplayacağım sanıyor. Hayır, başlıkta da belirttiğim gibi fazla masraftan kaçınmak istiyorum. 500-600 TL arasında bütçem var. Ben sadece lazım gördüklerimi alsam problem olur mu yani gözden kaçan parça var mı bir bakın; (anakart+işlemci)+ekran kartı+güç kaynağı.

Sadece bu 4 parçayı maksimum 600 TL'ye getirerek çok aman aman olmasa da piyasadaki oyunları orta ayarda açabilecek bir bilgisayar istiyorum. Bana bu fiyat aralığına uyan ve birbiriyle uyumlu çalışabilecek hangi 4 parçayı tavsiye edersiniz ?

Kasa ve HDD'de lazım. Maalesef bu bütçeye güncel oyunları orta ayarlarda oynamanız mümkün değil. Bütçenizi arttırmanız gerekecek.

Diyelim 1000 liraya çıktım bunlar yeterli mi ? Kasayı değiştirmeme gerek var mı bir de harddisk ? Eski kasa ve harddisk kullansam olur mu HDD'yi alalı 1 sene oldu daha garantisi bitmedi yani :)

Sadece bunları alsam ?

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
AMD A6 6400K Soket FM2 3.9GHz 1MB Önbellek 65W 32nm İşlemci + HD8470D GPU
ASUS A58M-K AMD A58 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) DVI&VGA Anakart
Asus R7 250 OC DDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
EVEREST EPS-6600 600W GÜÇ KAYNAĞI

1- Ya belleği 2400MHz alın ya da anakartı 1600MHz alın.
2- APU sistem alacaksanız şimdilik ekran kartına gerek yoktur.
3- Bu sisteme 400-450W PSU yetecektir hatta fazla bile gelir.
4- Kasayı Everest almayın, kalitesizdir.
5- Parçaları Vatan'dan almayın, kazık yemeyin.
Ben şimdi size bir sistem toplamaya çalışacağım.

1- Ya belleği 2400MHz alın ya da anakartı 1600MHz alın.
2- APU sistem alacaksanız şimdilik ekran kartına gerek yoktur.
3- Bu sisteme 400-450W PSU yetecektir hatta fazla bile gelir.
4- Kasayı Everest almayın, kalitesizdir.
5- Parçaları Vatan'dan almayın, kazık yemeyin.
Ben şimdi size bir sistem toplamaya çalışacağım.
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
Eğer APU sistem toplayacaksanız bütçenizi arttırmalısınız. Ben şöyle bir APU sistem topladım. Eğer daha ucuza istiyorsanız diğer arkadaşlar FX sistem toplarlar.
Screenshot_2016-01-17-23-30-54.png

Eğer APU sistem toplayacaksanız bütçenizi arttırmalısınız. Ben şöyle bir APU sistem topladım. Eğer daha ucuza istiyorsanız diğer arkadaşlar FX sistem toplarlar.
Eki Görüntüle 132269
Bu APU sistemde ekran kartı yokmuş yani işlemcinin içinde kendi grafik kartı mevcutmuş. Oyunlarda beni tatmin eder mi ? Mesela CS:GO'da kaç FPS alırım yaklaşık bu sistemle ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı