500 GB HDD önerisi

RPM hızı düşük değil mi sanki 7200'de çalışanda gördüm hocam. Yanlış biliyorsam affola.
Hocam Laptop'larda 7200RPM HDD'ler epey tuzlu. Ama 7200RPM istiyorsanız buyurun;

Western Digital alıp geçin. Seagate falan bakmayın. WD şu an en iyi HDD üreticisi. Seagate'in HDD'leri çok fazla sorun çıkartmaya müsaitler.
WD Black daha iyi değil miydi sanki, dün bir ürün görmüştüm 500 GB WD Black HDD 179 TL.
Windows 10 ise yavaş açılır. Ben 8.1 kullanıyorum. 5400RPM diskte 10 saniyede açılıyor.
SSD'de Windows dostum, oyun içindi sorum.

Evet hocam WD Black daha üst düzey bir seri. 7200RPM istiyorsanız WD Black bakın derim.
7200RPM çok ses çıkartıyormuş, zaten fan sesi var o da çekilmez. Eğer pek bir fark yoksa onu alayım. RDR2, GTA5 ve Warzone gibi oyunları oraya depolayacağım. Kaplama yükleme sorunu yaratmasında loading ekranı uzun sürse de olur.

7200RPM çok ses çıkartıyormuş, zaten fan sesi var o da çekilmez. Eğer pek bir fark yoksa onu alayım. RDR2, GTA5 ve Warzone gibi oyunları oraya depolayacağım. Kaplama yükleme sorunu yaratmasında loading ekranı uzun sürse de olur.
Zannetmiyorum 5400RPM ile sorun çıkacağını hocam. Bende de WD Blue var oyunlarda bir dokuların yüklenmesi ile ilgili sorun yaşamadım. 7200RPM daha hızlı döndüğü için daha hızlı olacak ve oyunlar biraz daha hızlı açılacak. Orası size kalmış. WD Blue en kaliteli HDD'lerden birisidir o konuda endişelenmeyin. @MisakiTaro hocam daha bilgili bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı