500 TL Ethernet WAN portlu modem tavsiyesi

Rundstedt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 4 yıldır kullandığım Tenda F3 modemine yeni güncelleme yapılamadığı için yenisini almak durumundayım. Reset attığım için tekrar modem arayüzüne girilemiyor.
Çatıdan modeme gelen kablo CAT5 sanıyorum, Ethernet kablosu kalınlığında. Sizden buna uygun modem tavsiyesi istiyorum. Wi-Fi sinyali kuvvetli olması gerekiyor alt kattan bağlananlar için. Bütçe maksimum 500 TL.

Sizce TT modemi nasıl? (wifi yayını tek bant)

Hazır konu açılmışken; hat kablosunu dönüştürücü kullanıp modeme uydurabilir miyim? Eğer böyle bir şey var ise modemi seçerken WAN portuna odaklanmam.

Eski modemim Wan ve ethernet girişlerini de yüklüyorum.

Dosya Ekleri

• 20220112_193141.jpg
    20220112_193141.jpg
    89,7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Şu an çatıdaki alıcıdan modeme gelen kablo ile kullanıyorum interneti. Teknik içeriğe pek hakim değilim.

Yani internet bütün binaya mı dağılıyor yoksa tek siz mi kullanıyorsunuz. Eğer ortaksa muhtemelen köprü modunda kullanacaksınız demektir.

Eğer çatıda bir modem var aşağıya kablo çektik oraya bir modem takıcağız demek oluyor bu. CAT 5 kablosu ile modeme takıp internete bağlanacaksanız muhtemelen zaten köprü modu ile kullanılacak.

Eğer bunlardan olmayan varsa belirtiniz. Modemlerin modelleri ile çok aram yok ama yardımcı olacak arkadaşlar illaki bulunur.

Onlar için iyi bir bilgi olacağını bildiğimden soruyorum.

Ayrıca 5GHz önemli mi sizin için?

Yani internet bütün binaya mı dağılıyor yoksa tek siz mi kullanıyorsunuz. Eğer ortaksa muhtemelen köprü modunda kullanacaksınız demektir.

Eğer çatıda bir modem var aşağıya kablo çektik oraya bir modem takıcağız demek oluyor bu. CAT 5 kablosu ile modeme takıp internete bağlanacaksanız muhtemelen zaten köprü modu ile kullanılacak.

Eğer bunlardan olmayan varsa belirtiniz. Modemlerin modelleri ile çok aram yok ama yardımcı olacak arkadaşlar illaki bulunur.

Onlar için iyi bir bilgi olacağını bildiğimden soruyorum.

Ayrıca 5GHz önemli mi sizin için?

Çatıdaki modemden daireye kablo çektik. 2.5GHz yeterli. Teşekkür ederim.

Hocam kablonun fotoğrafını paylaşır mısınız acaba?

Ona göre önermeye çalışırım.
Küçük WAN kablolarıdan mı bahsediyorsunuz?

Bu modemin WAN büyüklüğünde mi bakıyorsunuz?

Hocam kablonun fotoğrafını paylaşır mısınız acaba?

Ona göre önermeye çalışırım.
Küçük WAN kablolarıdan mı bahsediyorsunuz?

Bu modemin WAN büyüklüğünde mi bakıyorsunuz?
Şimdi o modemlere bakıyordum evet. Çekip ekleyeyim konuya.

Geri
Yukarı