500 TL Kasa Tavsiyesi

JynAky

Hectopat
Arkadaşlar kendime iyi bir sistem kurmak istiyorum.
Sistemim şöyle;
İşte böyle, varsa bu sistem için böyle 1 kat daha iyisi tavsiyelerinizi bekliyorum. Ve 400-500 TL tarzı fiyat olursa memnun olurum

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yorum için sağ olun. Bir de bu HDD ve SSD tam olarak ne işe yarıyor?

HDD ve SSD depolama birimidir. İkisinden birinin olması lazım, SSD daha hızlıdır.

Depolama birimi. HDD daha ucuz, daha çok kapasiteli ama SSD'ye göre çok daha yavaş olur. O yüzden genelde bütçeye bağlı olarak bir HDD, bir de SSD kullanılır.
@Jira'nın önerdiklerini yapın.

@Nazım Paşa HDD yerine SSD alıcağım galiba. Bu arada @Jira'nın önerdiği güç kaynağı KCAS'den iyi midir acaba? Çünkü tüm YouTuberler falan genelde onu kullanır. @Asım Demir'in önerdiği kasada hem PSU var hem de Cooler Master çok tavsiye edilen bir kasa. Kafam karıştı acaba @Jira'nın dediği mi yoksa @Asım Demir. Lütfen cevap verin. Çok soru soruyorum fakat ilk defa topluyorum her şeyin uygun ve iyi olmasını isterim. Anlayışla karşılayınız.

Seni ikisi de üzmez. Ama Evga'nın PSU'su daha kalitelidir. Bir de 1TB HDD alın, kesinlikle oyunları oraya kurarsınız. Sistemi SSD'ye kurarsınız.

Kesinlikle @Jira'nın dediği, hem kasa hem de PSU olarak @Asım Demir'in önerdiklerinden iyidir. O PSU da KCAS'tan iyidir.

Sistem yüksek güç tüketen bir sistem değil, ayrıca önerdiğim kasadaki PSU da gayet kaliteli ve çift ekran kartı veya VEGA olmadığı sürece her sistemi besleyebilecek bir PSU.
O kadar bütçeyi ayırmak yerine, kalan bütçeyi ana bileşenleri yükseltmede kullanın derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…