500 TL Orta seviye TWS kulaklık önerisi

kravuzen

Hectopat
Merhaba ilk kez bir TWS kulaklık alacağım. Kulaklığı Magic Watch 2 saat ile de bağlantılı olarak kullanacağım fakat telefonum Bluetooth 4.2 destekli. BT 5.0 kulaklık almanın bir handikapı olmadığını düşünüyorum. Kulaklıktan beklentim;

-Müzik kalitesi olarak çok beklentim yok, genelde bozuldukça D&R'dan 70 lira civarı olan JBL kulaklığı alırım o standartta bir kulağım var.
-TWS kulaklığa geçme nedenim arama yaparken telefona bağlılığı bırakmak. Çok sık görüşme yapmasam da mikrofon kalitesi nispeten önemli, giriş seviye kulaklıklarda bu konuda sıkıntı çıktığı için en azından mikrofon kalitesi üzmeyecek bir kulaklık tercih etmek istiyorum. Genelde kapalı alanda kullanırım, dışarıda günü kurtarsın yeter.
-Son kriterim de toplu taşımada dışarı çok ses vermemesi. Genelde son ses müzik dinlememekle beraber dışarı çok ses vermemesini istiyorum kulaklığın.

Bu bağlamda 400-500 TL bütçede hangi kulaklığı tercih etmeliyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flypods Lite öneririm kullanıyorum çok memnunum
Ama bütçeyi biraz genişletirseniz JBL Tune 220 tws öneririm 150 TL civarında fark var ama kalite farkı 500 TL gibi şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkürler hocam, ben de araştırmalarım sonucu Flypods Lite modelini gördüm, bir de Realme Buds Air var 400 TL civarı fakat kulakiçi olmadığından dışarı çok ses veriyordur muhtemelen. Bunların dışında az bir farkla Freebuds Lite var fakat aynı kulaklık deniyor Flypods ile. Biraz daha farkla 550-600 TL civarı Anker Soundcore Liberty Air modelini görmüştüm. Şimdi senin yazdığın JBL kulaklığa da bakacağım fakat Flypods Lite için olumlu yorum yapmana sevindim, ona öncelik vermiştim.

EDİT: Hocam JBL ile ilgili de tahmin ettiğim gibi kulakiçi olmaması nedeniyle kötü yorumlar var.Hem içeriden hem dışarıdan izolasyonu çok kötü deniyor, bu durum müzik performansını da etkilemiş sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki arkadaşın incelemelerini takip ederim sanırım art niyetli içerik hazırlamayacaktır. Yalnız mikrofon performansı başarılı bence ama izolasyon önemli bir tık benim için. Bu nedenle Flypods tarzı kulakiçi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ses ve malzeme kalitesinden biraz feragat edip izolasyonu önem vermeniz kullanım alanı ve amacınız için doğru bir tercih olmuş o halde.
Flypods Lite şimdiden hayırlı olsun.
Pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz.
Yalnız bu JBL’in ses izolasyonu konusunun.
Kulağa tam oturup oturmadığı ile alakalı olduğunu düşünüyorum kulak yapıları farklı oluyor neticede kullanan tanıdığımdan böyle bir şikayet duymadım ama o zaten evde tek yaşıyor ve evde kullanıyor sadece o yüzden midir bilmem.
Tekrar hayırlı olsun.

Merhaba ilk kez bir TWS kulaklık alacağım. Kulaklığı Magic Watch 2 saat ile de bağlantılı olarak kullanacağım fakat telefonum Bluetooth 4.2 destekli. BT 5.0 kulaklık almanın bir handikapı olmadığını düşünüyorum. Kulaklıktan beklentim;

-Müzik kalitesi olarak çok beklentim yok, genelde bozuldukça D&R'dan 70 lira civarı olan JBL kulaklığı alırım o standartta bir kulağım var.
-TWS kulaklığa geçme nedenim arama yaparken telefona bağlılığı bırakmak. Çok sık görüşme yapmasam da mikrofon kalitesi nispeten önemli, giriş seviye kulaklıklarda bu konuda sıkıntı çıktığı için en azından mikrofon kalitesi üzmeyecek bir kulaklık tercih etmek istiyorum. Genelde kapalı alanda kullanırım, dışarıda günü kurtarsın yeter.
-Son kriterim de toplu taşımada dışarı çok ses vermemesi. Genelde son ses müzik dinlememekle beraber dışarı çok ses vermemesini istiyorum kulaklığın.

Bu bağlamda 400-500 TL bütçede hangi kulaklığı tercih etmeliyim? Teşekkürler.
Geçenlerde bime jabra elite 65t gelmişti 499tlye keşke kaçırmasaydınız. Onun dışında xiaomi airdots pro ya bir göz atabilirsiniz

Ses ve malzeme kalitesinden biraz feragat edip izolasyonu önem vermeniz kullanım alanı ve amacınız için doğru bir tercih olmuş o halde.
Flypods Lite şimdiden hayırlı olsun.
Pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz.
Yalnız bu JBL’in ses izolasyonu konusunun.
Kulağa tam oturup oturmadığı ile alakalı olduğunu düşünüyorum kulak yapıları farklı oluyor neticede kullanan tanıdığımdan böyle bir şikayet duymadım ama o zaten evde tek yaşıyor ve evde kullanıyor sadece o yüzden midir bilmem.
Tekrar hayırlı olsun.

Hocam bir de Anker Soundcore Life Note modelini gördüm, yurtdışında Life P2 olan modele yakınmış epey. Mikrofonunun kalitesi gayet iyi gibi, müzikle ilgili de bir eleştirisi yok. 40 saat gibi çok da uzun bir pil performansı var. Bir de BT 5.0 destekli. Fiyatı 350 TL gibi bence F/P duruyor. Müziği durdurma-başlatma, ileri-geri gibi kullanımları da var.Handikapı ise dokunmatik olmaması bir de kulaktan çıkarınca müziği durması gibi bir olay yok sanırım ama tolere edilebilir. Bir tık daha güncel ve ucuz bir cihaz olduğu için tercih edilebilir ne dersin? 500-600 TL'deki opsiyonlara çıkmayı gerekli görmedim, o kadar verdikten sonra biraz daha verip Freebuds 3 almak daha mantıklı oluyor o da gereksiz bence.

Hocam bir de anker soundcore life Note modelini gördüm, yurtdışında life P2 olan modele yakınmış epey. Mikrofonunun kalitesi gayet iyi gibi, müzikle ilgili de bir eleştirisi yok. 40 saat gibi çok da uzun bir pil performansı var. Bir de BT 5.0 destekli. Fiyatı 350 TL gibi bence F/P duruyor. Müziği durdurma-başlatma, ileri-geri gibi kullanımları da var.Handikapı ise dokunmatik olmaması bir de kulaktan çıkarınca müziği durması gibi bir olay yok sanırım ama tolere edilebilir. Bir tık daha güncel ve ucuz bir cihaz olduğu için tercih edilebilir ne dersin? 500-600 TL'deki opsiyonlara çıkmayı gerekli görmedim, o kadar verdikten sonra biraz daha verip freebuds 3 almak daha mantıklı oluyor o da gereksiz bence.

Anker soundcore life Note modeline baktım.
Malzeme kalitesi be kulakta durma hissiyatı çok kaliteli hissettirmiyor yorumları gördüm.
Müziğe gelince bas ve midler iyi ama tizler çok geri planda kalıyor eleştirilerini de gördüm onun dışında anker’in ürünleri gerçekten F/P.
Kulaküsti bir modelini deneme fırsatım olmuştu gerçekten dış dünyadan izole hissediyosunuz.
Tercih edilebilir yine de deneyimlemiş arkadaşlardan dinlemek daha doğru olur.

Anker soundcore life Note modeline baktım.
Malzeme kalitesi be kulakta durma hissiyatı çok kaliteli hissettirmiyor yorumları gördüm.
Müziğe gelince bas ve midler iyi ama tizler çok geri planda kalıyor eleştirilerini de gördüm onun dışında anker’in ürünleri gerçekten F/P.
Kulaküsti bir modelini deneme fırsatım olmuştu gerçekten dış dünyadan izole hissediyosunuz.
Tercih edilebilir yine de deneyimlemiş arkadaşlardan dinlemek daha doğru olur.

Hocam araştırmalarım sonucu çıkamadım işin içinden. Aslında 400 TL'ye 1more Stylish diye bir kulaklık gördüm, normalde 100 dolar ve yurtdışında iyi yorumları var ama pek bir kullanıcı deneyimi bulamadım Türkçe.

Açıkçası başta gereksiz derken biraz almışken en iyisi olsun kafası geldi, 150-200 TL'ye almıyorsam 400-500'ü gözden çıkarınca bu şekilde düşünmeye başladım. Şimdi Galaxy Buds+ sabaha kadar kampanya ile 720 Lira gibi bir fiyata geliyor. Bir yandan da 860 TL ile Freebuds 3 var. Freebuds 3'ün ANC ve mikrofon tarafında artıları var, Galaxy Buds+ ise tahmin ediyorum ki dışarı ses vermiyordur ve çok büyük etken olmasa da uzun pil ömrü var. Bir de çok önemli değil ama 2 yıldır miladını doldurmak üzere olan Xiaomi Redmi 5 Plus kullanıyorum, sıradaki cihazımın da bu şartlarda Huawei yerine Samsung tercih etmek istediğim için bir avantajı olabilir.

720 liralık fiyatı ile sence tercih edilmeli mi Buds+?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı