500 TL Wireless Adaptörü Seçimi

Cage00

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS Z690-A
İşlemci: Intel Core I9-12900K
Ekran Kartı: Msı Geforce Rtx 3070
Ram: G.Skill Trident Z5 RGB 64 GB CL36
Ssd: Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000
Monitör: ViewSonic 32 VX3211-2K-MHD IPS
Meslek
Serbest
Profil Kapağı
1522237053
Kullandığım adaptörler aşağıdadır.
Tp-Link Archer T2UH 600 2.5 GHz - 5GHz DUAL = TP-LİNK ARCHER
Dark RangeMax 5dbi Antenli 150 mbit = Dark RangeMax 5dbi
Tp-Lİnk Cpe220 12 dbi = CPE220 12 DBİ

En iyi randımanı Dark RangeMax'dan aldım. Tp-Link Archer hiç kuvvetli değildi. Şimdi de (Alfa network) ağları araştırıyorum.

ALFA AWUS1900 = Alfa Adaptör

Bu Wireless adaptör biraz pahalı görünüyor ama tecrübe edenler varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
DBI anten gücü vs nelere dikkat edilmesi gerekir? Gerekirse Alfa Wireless adaptörlerde Antenler değişebiliyormuş. Bu gibi adaptörlere outdoor antenler uzatılıp kullanılabilir mi ? Bunun için çıkış gücüne mi destekleyip desteklemediklerine mi neye nasıl bakmak gerekir ? Ralink değilde realtek chipsetlerin çok daha iyi olduğu söyleniyor doğru mudur ? Bir de hacking modları da desteklemesini istiyorum. Monitör mod gibi vs.

Bütçem 250 - 500. Wireless Adaptör için sadece. Wireless Adaptör seçme rehberi varsa da bulamadım konuyu açma ihtiyacı hissettim. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.
Bu forumda bilgi sahibi insanlar olduğunu biliyorum.
Yardım edebilir misiniz lütfen ?

Son düzenleme:
alfa ürünlerini tavsiye ediyorum sana chipsetleri sayesinde internette dağıtabiliyorsun ben yeni aldım kullandım alfayı çok memnun kaldım. hem ilerde linux a geçersen sorun yaşamazsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…