500 TL'ye kadar fotoğraf makinesi önerisi

wosvos72

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba arkadaşlar fotoğraf makinelerinden pek anlamam aslında fazla da amatörüm bu konuda sadece arada bir manzaraları ve gözüme güzel gözüken şeylerin fotoğrafını çekmek için bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. Farkındayım bütçem çok düşük ikinci el bir fotoğraf makinesi önerebilir misiniz? Telefonumun kamerasından daha iyi fotoğraflar çekebilecek bir fotoğraf makinesi bulabilir miyim? Tam ne gerekli bilmiyorum ama bazen dolunay gözüme çok güzel geliyor onu çekmek istersem ne gereklidir farklı lensler mi?

En az 2000 lira bütçeniz olması lazım giriş seviyesi eski bir fotoğraf makinesi almanız için. 500 liraya artık eski model dijital kompakt makine bile yok neredeyse. Tavsiyem başka bir hobiye yönelin. Yeni şahlanmış Türkiye de hobiye yer yok :)

En az 2000 lira bütçeniz olması lazım giriş seviyesi eski bir fotoğraf makinesi almanız için. 500 liraya artık eski model dijital kompakt makine bile yok neredeyse. Tavsiyem başka bir hobiye yönelin. Yeni şahlanmış Türkiye de hobiye yer yok :)
Canon 1000D modeli çok mu eski iş görmez mi ? Çok amatörce kullanım için. Eğer çok eskiyse ve alınmazsa bu hobiden vazgeçeceğim. Model hakkında bilginiz var mı ?

Canon 1000D modeli çok mu eski iş görmez mi? Çok amatörce kullanım için. Eğer çok eskiyse ve alınmazsa bu hobiden vazgeçeceğim. Model hakkında bilginiz var mı?

Bayağı eski bir model. 10MP ve özellik bakımından çok geride. Size tavsiyem bütçenizi 1000 liraya çıkartın en azından bu kameradan daha iyi bir kamera alabilirsiniz. Sadece kamerayı alınca iş bitmiyor maalesef. Ben Sony A6000 kullanıyorum ve yeni lens aldım 3000 lira para verdim. Standart kit lens ile fotoğraf çekmek sizi tatmin etmeyecek kısa bir süre sonra ve yeni lens almak isteyeceksiniz şu an lensler 1000 liradan başlıyor fiyatları. Bunları düşünerek bu hobiye başlamaya karar verin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı