500 TL'ye kadar mekanik klavye önerisi

Bütçe
400-500
Neden şiir formatında yazılmış bu mesaj, kafiye arıyorum ben de...

Outemu bu bütçe için gayet iyi, ömrü de yeterli. 500TL civarına mekanik alınmazmış, herkes 1000TL verecek durumda değil. Üstelik nasıl bir araştırma yaptınız bilmiyorum ama bu klavyedeki anahtarlar prelubed gelmiyor, olmayan yağ nasıl azalacak? Cynosa da üst düzey bir klavye falan değil. 400TL membran bir klavyeye verilmez, 300'ken öneriyorduk hadi. 350TL'lik klavyeyi kötülemeyin şurada.

Kaliteli bir şey istiyorsanız US Layout'a katlanacaksınız. Kailh üretim anahtarlar var K500'de, sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük.

Evet işte tam olarak bu. Daha önce 2 sefer dediğim gibi marka klavyeler olmuş 700TL+. Redragon öyle kalite klavyeler üretiyor falan değil. F/P klavyeler üretiyor. Türkiye kurunda verdiğiniz paraya göre iyi bir ürün almış oluyorsunuz.

Üstelik hotswap bir klavye. Canınız isterse garantiye yollarsınız, canınız isterse kullanmadığınız bir tuşun switchini takarsınız, canınız isterse yeni switch alıp takarsınız. Board ölmediği sürece no problem.

Ben daha Technopat forumunda tuş basmama sıkıntısı olan Redragon klavye görmedim (Geçenlerde cherry stabilizorü bozuk gelen arkadaş hariç ki o da sıfır o şekilde geldi). Aldığım zaman da araştırdığımda gördüğüm şey, dandirik etiket basan Rampage, Gamepower gibi markalardan daha iyi; fiyatını hak eden bir klavye olduğuydu.

Elbette fark yaratır ama ne kadar olduğunu söyleyemeyeceğim. İleri seviye değilseniz çok sorun olmaz mavi. Ama red bulursanız red almanız tavsiyemdir. Redragon'un red versiyonu da var. Hatta bir hafta kadar önce K552 Red Rainbow 245TL'ye düşmüştü. Geçen mesajımdaki linkte o konuyu görebilirsiniz.

Ses bir sorunsa maviden koşarak uzaklaşın. K553 var ve aman yarabbi. Çatır çatır çatır...

Tekrar diyorum, burada 300-350TL klavyeden bahsediyoruz. Yay sesi sorunu, leke tutma sorunu falan var. Ama fazla para harcamak istemiyorsanız güzel bir alternatif.
300-500 Arasında bir ürün bakıyorum. Yay sorunu, leke tutma sorunu elbet olacaktır bunlar gayet normal Şuan piyasası 500TL olan G213'ün bile kronik sıkıntıları mevcut. Tek istediğim aldığım paraya değmesi beni üzmeyecek bir ürün. K553'e baktım eğer Numpad önemsiz olsaydı direk olarak onu seçerdim. çok memnun olan kullanıcısı mevcut. Red Switch olarak itopya'da Trust GXT 865 Asta bütçeme uygun tek olarak onu bulabildim 361TL tek ürün kalmış.
Sormak istediğim merak ettiğim diğer bir sorum olacak.. "Canınız isterse garantiye yollarsınız, canınız isterse kullanmadığınız bir tuşun switchini takarsınız, canınız isterse yeni switch alıp takarsınız." dediniz bu Redragon Vara K551RGB-1 ve K555-1 Indrah için de geçerli diymi switch değiştirebiliyoruz. yada üstüne 12TL daha koyarak K580 Vata alacağım. Yarın maaş günüm bakalım benim için hangisi daha hayırlı olacak.
Neden şiir formatında yazılmış bu mesaj, kafiye arıyorum ben de...

Outemu bu bütçe için gayet iyi, ömrü de yeterli. 500TL civarına mekanik alınmazmış, herkes 1000TL verecek durumda değil. Üstelik nasıl bir araştırma yaptınız bilmiyorum ama bu klavyedeki anahtarlar prelubed gelmiyor, olmayan yağ nasıl azalacak? Cynosa da üst düzey bir klavye falan değil. 400TL membran bir klavyeye verilmez, 300'ken öneriyorduk hadi. 350TL'lik klavyeyi kötülemeyin şurada.

Kaliteli bir şey istiyorsanız US Layout'a katlanacaksınız. Kailh üretim anahtarlar var K500'de, sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük.
Dediklerinize katılıyorum. Kaliteli bir ürün almak istiyorsak bir şeylerden feragat etmemiz gerekiyor ancak yinede malesef tercihimi Türkçe Q olarak değerlendirmek istiyorum. Teşekkür ediyorum.

dediniz bu Redragon Vara K551RGB-1 ve K555-1 Indrah için de geçerli
K555 hotswap değil diye biliyorum ama %100 emin değilim. K551 ise evet, hotswap.
aldığım paraya değmesi beni üzmeyecek bir ürün.
K551, 552, 553 üzmez. Aşağı yukarı aynı klavyeler zaten. İncelememde yazmıştım. Switchler falan birebir aynıydı yanlış hatırlamıyorsam.
-
Edit: @Jushcced https://www.itopya.com/xpg-summoner...W5lvPq8ylIyvv2m3zExo-1636044738-0-gaNycGzNCNE

Kaçırmayın derim. 650 TL Cherry switch.

K555 hotswap değil diye biliyorum ama %100 emin değilim. K551 ise evet, hotswap.

K551, 552, 553 üzmez. Aşağı yukarı aynı klavyeler zaten. İncelememde yazmıştım. Switchler falan birebir aynıydı yanlış hatırlamıyorsam.
-
Edit: @Jushcced https://www.itopya.com/xpg-summoner...W5lvPq8ylIyvv2m3zExo-1636044738-0-gaNycGzNCNE

Kaçırmayın derim. 650 TL Cherry switch.
Redragonlarda aynı Blue Switch, Önermiş olduğunuz XPG'de Blue ancak Cherry switch in daha iyi olduğunu araştırdım. Üste biraz daha para koyup bu indirimi kaçırmadan XPG ile arayışıma son veriyorum. İlginiz alakanız, verdiğiniz tüm değerli bilgiler için sizlere ayrı ve diğer arkadaşlara yardımları için çok Teşekkür ediyorum.
Keyifli Forumlar.. Sağlıklı günler.
400-500 ile başlayıp 650TL olarak XPG'de son bulmak 😄

Summoner güzel klavyedir, fiyatı da gayet uygun. Hayırlı olsun, pişman etmez.

Yine de mavi anahtar almak istediğinizden emin misiniz?

Son düzenleme:
Summoner güzel klavyedir, fiyatı da gayet uygun. Hayırlı olsun, pişman etmez.
Çok teşekkür ederim. 😇Hakkımda hayırlısı neyse o olsun inşallah bir logitech faciası yaşamayız 😀 Red Switch çok pahalı blue oyunlarda öyle aman aman bir performans düşüklüğü yaratacağını düşünmüyorum. Umarım öyle olur. Ses de aynı şekilde çok rahatsız etmeyecektir. Kulaklığımı takınca dünya ile ilişkim kesiliyor 😅

Kulaklığımı takınca dünya ile ilişkim kesiliyor
Kulaklığınızın ses yalıtımı iyiyse, ses açık olduğu sırada siz duymazsınız. Ama yan odadakiler rahatsız olabilir 🤣 Özellikle hızlı yazıp tuşa sert basıyorsanız.
400-500 ile başlayıp 650TL olarak XPG'de son bulmak 😄
En azından 1000TL vermek zorunda kalmadınız.
lginiz alakanız, verdiğiniz tüm değerli bilgiler için sizlere ayrı ve diğer arkadaşlara yardımları için çok Teşekkür ediyorum.
Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı