500 TL'ye kamera önerisi

darendeliveli

Hectopat
Kek günü
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Benim 500 TL gibi bir bütçem var. Buna bir kamera almak istiyorum ama daha önce hiç kameram olmadı, büyük ihtimal ikinci el olacak bana nasıl bir şey önerirsiniz, hobi amaçlı kullanmak istiyorum. Gerekirse bütçeyi 300-350 TL kadar daha arttırabilirim. Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dostum öncelikle şunu sorayım, fotoğraf için istiyorsun değil mi? Yoksa video mu?

Hocam yazma engelim vardı yazamadım, hobi olarak almak istiyorum basitçe öyle fotoğraf çekmek, video ile pek işim yok ama o büyük mercek o büyük lensleri çok merak ediyorum nasıl bir şey almam lazım bu paraya bir ikinci el fotoğraf makinesi alınabilinir mi?

Hocam yazma engelim vardı yazamadım, hobi olarak almak istiyorum basitçe öyle fotoğraf çekmek, video ile pek işim yok ama o büyük mercek o büyük lensleri çok merak ediyorum nasıl bir şey almam lazım bu paraya bir ikinci el fotoğraf makinesi alınabilinir mi?

Şaka yapmyıyorum bu soruyu yazıyordum ama önüme çıktı daha da iyi.

Dostum maalesef ki bu fiyat bandına bir fotoğraf makinesi alman çok zor. Sana tavsiyem daha fazla para biriktir ve bu süre zarfında YouTube gibi mecralardan fotoğrafçılıkla alakalı teknikler öğren. Teknik detayları, terimleri, yöntemleri falan iyice kavra. Aynı zamanda mobil fotoğrafçılık adı altında bir sürü video da mevcut, bunları da izleyerek telefonunla güzel fotoğraflar çekebilirsin. Bu sayede fotoğrafçılığın esas detaylarını öğrenmiş olur, makine aldığında da "ha ben bunları biliyorum" falan dersin. Başarılar 😊

Dostum maalesef ki bu fiyat bandına bir fotoğraf makinesi alman çok zor. Sana tavsiyem daha fazla para biriktir ve bu süre zarfında YouTube gibi mecralardan fotoğrafçılıkla alakalı teknikler öğren. Teknik detayları, terimleri, yöntemleri falan iyice kavra. Aynı zamanda mobil fotoğrafçılık adı altında bir sürü video da mevcut, bunları da izleyerek telefonunla güzel fotoğraflar çekebilirsin. Bu sayede fotoğrafçılığın esas detaylarını öğrenmiş olur, makine aldığında da "ha ben bunları biliyorum" falan dersin. Başarılar 😊

Hocam bütçeyi 1000 lira yapsam yine de uygun giriş seviyesi bir cihaz almak mantıksız mı olur?

Hocam bütçeyi 1000 lira yapsam yine de uygun giriş seviyesi bir cihaz almak mantıksız mı olur?
Evet hocam 1000 liraya da istediğiniz gibi makineler alamazsınız. İkinci ele yönelseniz bile en fazla küçük kompakt makinelerden falan alabilirsiniz. Dediğim gibi biraz daha sabredip teknikler öğrenin, hem belki bu işten soğursunuz, ya da daha da heveslenirsiniz, bu konuda sizin için iyi olacaktır 😊

1000TL ile APCS makine alabilirsiniz? Fİyatlar çok arttı ama eski DSLR'lar uygun fiyatlara mevcut. Yinede bu makinelersen çoğu zaman telefon daha iyi çekecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı