5000 - 5300 TL sistem önerisi

Ekran konusunda çok iyi olduğum söylenemez. Yani sana kalitesiz bir parça önermek istemiyorum. Ayrıca kasa ve PSU'yu değiştirebilirsin.

birkac kez konu açtım kimse takmadı 5000-5500 arası monitörsüz toplamak istiyorum yardımcı olabilecek varmı

Çok fazla overclock yapacaksanız yeterli olmaz. Onun için ekstra soğutucu almalısınız.
Hacım birde soğutucu masrafı çıkarsa fiyat fazla olur bu sebeple OC ertelemesi yaparım. Yani soğutucu alınca OC yaparım.

Son düzenleme:
Hacım birde soğutuci masrafı çıkarsa fiyat fazla olur o sebeple OC ertelemesi yaparım. Yani soğutucu alınca OC yaparım.
Bence OC yapmana o kadarda gerek yok zaten Ryzen islemciler XFR sayesinde otomatik 100 yada 50 MHZ oc yapiyorlar.

Bence OC yapmana o kadarda gerek yok zaten Ryzen islemciler XFR sayesinde otomatik 100 yada 50 MHZ oc yapiyorlar.
Anladım aslında haklısın kardeşim ama ileride yaparsak uzun vadeli bir kullanım olur o açıdan ileri bir zamanda yapabilirim.

Anladım aslında haklısın kardeşim ama ileride yaparsak uzun vadeli bir kullanım olur o açıdan ileri bir zamanda yapabilirim.
O zaman OC yapacagin zamana kadar parani biriktir kaliteli bir hava sogutma al. Sivi sogutma alcam diye bence kendini kasma. Zaten kaliteli bir hava sogutmanin sivi sogutmadan pek bir farki da yok.

Birde bu 50-100 MHZ ne oluyor XFR dediğin ne oluyor açıklar mısın sana zahmet olmazsa.
Ryzen islemcilerde eger sogutman iyi ise islemci otomatik olarak kendine OC yapiyor bu sonunda X olan islemcilerde 100MHZ X ibaresi olmayan islemcilerde 50MHZ oluyor.

Eger daha ozenli bir sekilde anlatimini istersen @GCN adli hocamizin konusuna bakabilirsin kendisi bu konularda baya uzman birisi.

Teşekürler benim için şimdilik yeterli bu kadarı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…