5000-5500 TL monitör önerisi

Obsesi

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar dostlar.

Başlıkta bahsettiğim gibi PC'de CS:GO ve benzeri FPS oyunları oynuyorum. Xbox Series X'te de FIFA başta olmak üzere tüm oyunlara oynayacağım.

24.5 inch Konsol gösterimi için çok mu küçük kalır sizce? 27 inch mi almalıyım?

Arada kaldığım monitörler;

24 inch;

BenQ Zowie XL2546K
MSI MAG 251RX
Gigabyte Aorus FI24F

27 inch;

ViewSonic Elite XG270
ASUS VG279QM
Zowie XL2746S

Gerçekten iyi bir yönlendirmeye ihtiyacım var dostlar. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Öncelikle moderatör arkadaş galiba başlığınızı değiştirmiş. Sisteminiz ile birlikte maximum kaç fps lerde oynuyorsunuz? Buradaki monitörlerden seçim yapsam ASUS VG279QM seçerdim. Eğer konsolla uzaktan oynuyorsanız evet 24 inç size küçük gelecek. Ama alırken dikkat edin çok ölü pixel vakası var.

Öncelikle moderatör arkadaş galiba başlığınızı değiştirmiş. Sisteminiz ile birlikte maximum kaç fps lerde oynuyorsunuz? Buradaki monitörlerden seçim yapsam ASUS VG279QM seçerdim. Eğer konsolla uzaktan oynuyorsanız evet 24 inç size küçük gelecek. Ama alırken dikkat edin çok ölü pixel vakası var.
Yayın yaptığım için konsolu uzaktan oynamıyorum. Yani masa başında oynuyorum konsolu da.

Zowie lere aşırı yükseğim ama konsol performansından emin olamıyorum.

Sistemim basitçe;
Gtx1080
İ7 9700k
32 gb 3200mhz ram

cs go da 400 civarı fps alıyorum.

Zamanınızın çoğunu CS tarzında mı geçiyorsunuz? Geçirmiyorsanız listedeki monitörler gereksiz.

Zamanınızın çoğu CS tarzında geçiyorsa dahi listedeki monitörler yine kötü. Bu kullanım amacında AW2521HF hepsinden daha iyi performans veriyor.

CS:GO için fakat Xbox oynarken uzakta oynayabileceğinizi düşünmüyorum https://www.hepsiburada.com/msi-opt...ed-monitor-p-HBV000014D9KD?magaza=Hepsiburada
Bu şahsen bayağı hoşuma giden bir monitör CS:GO için 165Hz sana yeter mi bilmiyorum ama 2K ve Fast IPS olmasından ötürü iyi güzel belirlli bir uzaklıktan rahatlıkla oynarsın ben de 27" kullanıyorum belirli bir uzaklıktan iyi güzel ama ben Xbox oyunlarını Full yatarak oynayacağım diyorsan çok farklı 30" üstü lazım olur 27" genel olarak çok iyi bu tabii benim fikrim.
https://www.itopya.com/asus-27-xg27...0-freesync-premium-pro-curved-gaming-monitor/ aynı şekilde sağlam bir monitör kavisli ister misin bilmiyorum.

Dostlar @Untex @LaMorte öncelikle değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Aslında dediğim gibi Xbox oynarken masa başında oynayacağım asla uzaktan değil.
Samsung Odyssey G7 oldukça övülüyor aslında.
Alienware'e karşı bir önyargım var ama yıkmak istiyorum.

Şu anda zaten 144Hz monitör kullanıyorum. Ancak sadece display port girişi var hdmi yok. Hem o yüzden hem de artık paneli biraz patladığı için değiştirmek istiyorum. Almışken de 240Hz ve üzeri olsun isterim.

Bu konuda nasıl "ha tamam bunu alıyorum" diyebileceğim hiç bir fikrim yok hala. Bir sürü iyi monitör var.

Geri
Yukarı