5000 - 6000 arası laptop tavsiyesi

Laptopcahili

Centipat
Dell N5110 i5 4 GB RAM ile olan 10 yıllık yolculuğum dün sona erdi. Yeni bir laptop bakıyorum. Sektör çok değişmiş kafam karıştı. Bana yardım eder misiniz? 5000 - 6000 arası bir bütçem var. Kullanma amacım çokta oyun oynamak değil özellikleri ortalama üstünde olsun beni en az 5 6 sene idare ETS'e yeter. Kasma, aşırı ısınma, sesli fan calismasi gibi sorunlar olmaması lazım. Aklimda Acer serisi laptoplar var. Lenovo'nun Ideapad'leri de çok güzel. Tablet olarak kullanılması ve dokunmatik kalemde dikkatimi çekti. Çok kararsız oldum yardimlarinizi bekliyorum. AMD gördüm Intel'den çok farkı var mı kurulum yapamaz mıyım o konuda da aydınlatır mısınız? Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz sabrınız(2-3 ay) varsa Ryzen 4000 serisini bekleyin, bomba gibi geliyorlar.

Biraz sabrınız(2-3 ay) varsa Ryzen 4000 serisini bekleyin, bomba gibi geliyorlar.
Hocam o kadar bekleyemem Dell i emekliye ayırdık dün gece :) tam dedim buldum aradığım laptopu bu seferde ekran kartı kafamı karıştırdı. GTX 1650 olanlar 5 6 bin civarı oluyor. GTX 1660 Ti var onlar en düşük 7 bin TL oluyor. Almışken iyisini mi almak lazım bilemedim. Ekran kartı bitse işlemci var bilmeyince karar veremiyorum. İ5 9300 h var galiba iyi bu son nesil ama i7 olsa derken uzuyor gidiyor işler :)

Normalde 6.500 gibi olan notebook bu geceye özel 5.700'e düşmüş. İnceleyebilirsiniz:
Hocam gece uyudum mesajınızı goremedim kusura bakmayın. :( Sayenizde laptop işini halletmis olacaktım . Tam aradığım gibiymis hemde uygun fiyata MSI olacakti. Sağolun haftaya cuma bu siteye bakacağım ilk is olarak.

Hocam gece uyudum mesajınızı goremedim kusura bakmayın. :( Sayenizde laptop işini halletmis olacaktım . Tam aradığım gibiymis hemde uygun fiyata MSI olacakti. Sağolun haftaya cuma bu siteye bakacağım ilk is olarak.
Sağlık olsun. Ama takip edin bu tip yerleri muhakkak bulacaksınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı