5000-6000 TL APU sistem önerisi

Bütçe
5000-6000TL

xWhiskey

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, benim elimde anakart, kasa, monitor, SSD var ve tamamlamak için geri kalan parçaları alacağım. (APU işlemci, RAM, PSU ve işlemci fanı) sorum şu 5k-6k TL'ye alabileceğim en iyi APU sistem nedir? Hem işlemci olarak iyi hem de entegre grafik kartı iyi olan bir APU lazım hani RX 550'yi falan geçecek.

Anakart: (MSI B450M-A Pro Max (uyumlu olan parçaları atarsanız sevinirim.)

Toplam 5.870₺ tutuyor.

5600G'nin içindeki Vega 7 rahatlıkla RX 550'yi geçiyor:

Toplam 5.870₺ tutuyor.

5600G'nin içindeki Vega 7 rahatlıkla RX 550'yi geçiyor:

Hocam teşekkürler öncelikle fakat, APU sistem olduğu için biraz da gücü RAM'den alacak 8 GB RAM'de çok sıkıntı çıkardığını duydum 16 GB lazımmış.

Hocam teşekkürler öncelikle fakat, APU sistem olduğu için biraz da gücü RAM'den alacak 8 GB RAM'de çok sıkıntı çıkardığını duydum 16 GB lazımmış.
Doğru hocam, ancak bu bütçede hem performanslı APU hem de kalite PSU ile çift RAM almak zorlaşıyor.

Merhaba, benim elimde anakart, kasa, monitor, SSD var ve tamamlamak için geri kalan parçaları alacağım. (APU işlemci, RAM, PSU ve işlemci fanı) sorum şu 5k-6k TL'ye alabileceğim en iyi APU sistem nedir? Hem işlemci olarak iyi hem de entegre grafik kartı iyi olan bir APU lazım hani RX 550'yi falan geçecek.

Anakart: (MSI B450M-A Pro Max (uyumlu olan parçaları atarsanız sevinirim.)
Ekran kartı almak varken neden apu ?

6K TL'ye anca APU alabilirim hocam ekran kartı almak istesem fiyata alacağım en fazla RX 550 ve yanına işlemci zaten pek para kalmadığı için anca kötü işlemci alınır, zaten Vega 7 çoğunlukla RX 550'yi solluyor.
Hocam sıfır olmak zorunda değilse çok temiz ikinci eller var. 1500e rx 570 bile var. Paranızı öyle apu sisteme harcamayın bence.

Hocam sıfır olmak zorunda değilse çok temiz ikinci eller var. 1500e RX 570 bile var. Paranızı öyle APU sisteme harcamayın bence.

Hocamın fikrine katılıyorum.
Ryzen 7 2700X işlemci ve RX580 8 GB modeli alınabilir hem de 8 GB VRAM'e sahip olduğu için avantajlı olur. İşlemci ise 8 çekirdekli zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı