5000 Lira Monitör Dahil Sistem Toplama

FurkanEmir41

Kilopat
Makaleler
46
Daha fazla  
Bir arkadaşımız 3 adet sistem arasında kalmış ben hem FreeSync monitör olması sebebiyle hem de Ryzen işlemcisi sebebiyle 3. Sistemi önerdim siz aralarından hangisini önerirsiniz veya kendi önerileriniz nasıl bir sistem olacaktır?

1:
IMG_1948.JPG

2:
IMG_1949.JPG

3:
IMG_1950.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
3. sistem güzel. HDD 1 TB yap, SSD ekle, kasayı Phanteks P400 ile değiştir. Nanokatalog sitesinde var. Vatan Bilgisayar KDV indirimi olduğu için böyle, o yüzden dediklerimi yaparak alabilirsiniz. Yalnız 100-200 TL masrafa girmeniz lazım. RAM'i Gskill FlareX ile değiştir. Ryzen uyumlu 900 TL gibi bir fiyatı var. Onun dışında güzel.

Üçünü de tavsiye etmem. Vatan şart mı?
Vatan olması şart çünkü vatan da OEM indirimi olduğu için daha makul ücretlere sistem toplayabiliyorsunuz bugünlük. Bir de fiziksel mağaza olması her zaman iyidir.
Sizin tavsiyeniz nedir bugün bu işi halletmem gerekiyor, yardımınıza ihtiyacım var.

3. sistem güzel. HDD 1 TB yap, SSD ekle, kasayı Phanteks P400 ile değiştir. Nanokatalog sitesinde var. Vatan Bilgisayar KDV indirimi olduğu için böyle, o yüzden dediklerimi yaparak alabilirsiniz. Yalnız 100-200 TL masrafa girmeniz lazım. RAM'i Gskill FlareX ile değiştir. Ryzen uyumlu 900 TL gibi bir fiyatı var. Onun dışında güzel.
1 TB HDD bana yetmiyor. O yüzden 2 TB seçildi. Ha sonra alayım diye düşündüğümde ise fiyat durumunun zararıma olacağını düşündüm. Zira 1 TB HDD 208 TL, 2 TB HDD 308 TL civarı.

Nanokatalog yurtdışından ürün getiren TR garantisi olmayan ürünler sattığı için öncelikli tercihim o değil.
RAM de niye G.Skill'in FlareX serisini kullanmalıyım?

4. alternatif olarak Intel'li RX580 sistem hazırladım buna da bir göz atın. Hangisini seçmem gerektiği hakkında kararsızım.

Dosya Ekleri

• intel rx580.PNG
    intel rx580.PNG
    68,6 KB · Görüntüleme: 70
Yanlış bilgi veriyorsunuz. 2400 MHz ile 3000 MHz RAM arasındaki fark oyunlarda Ryzen işlemciyle birlikte görülür.
Ayrıca sadece Vatan Bilgisayardan alacağını söylemiş buna rağmen başka yerden öneri yapmak yardımcı olmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı