5000 TL hava soğutma önerisi

5.3 boost hızı ona bile ulaşmıyor sıvı sogutma şart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda güzel bir karşılaştırma yapılmış. Bence soğutucu montajını tekrar gözden geçirmekte fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda güzel bir karşılaştırma yapılmış. Bence soğutucu montajını tekrar gözden geçirmekte fayda var.

Montajlarken defalarca baktım ve 2-3 farklı video izledim ve şu an tekrar baktım montajımda sorun yok fan yönleri ve şekli doğru fakat sizin anlamadığınız nokta şu bu işlemci normal AM4 orta seviye işlemci değil AM4 işlemci ile karşılaştırdığın zaman üst seviye işlemciye denk geliyor ve TDP değeri ise 105W 5600x gibi 65W değil.
20240508_223328.jpg

Montajlarken defalarca baktım ve 2-3 farklı video izledim ve şu an tekrar baktım montajımda sorun yok fan yönleri ve şekli doğru fakat sizin anlamadığınız nokta şu bu işlemci normal AM4 orta seviye işlemci değil AM4 işlemci ile karşılaştırdığın zaman üst seviye işlemciye denk geliyor ve TDP değeri ise 105W 5600x gibi 65W değil.Eki Görüntüle 2190491
Dostum bende 1 yıldan fazla 7600x kullandım 240mm sıvı soğutmayla o yüzden biliyorum. Bu işlemcinin full yükte 95 derece olması normal ama thermal throttle oluyorsa bir problem var fakat bahsettiğimiz soğutucu normal şartlarda işlemcinin kendini sınırlamayacak şekilde soğutabilecek seviyede. Sonuçta sıcaklığı etkileyecek çok fazla faktör var. Kasanın bulunduğu ortamın sıcaklığı, kasanın hava akış performansı, sürülen termal macun miktarı vs. gibi.

Dostum bende 1 yıldan fazla 7600X kullandım 240mm sıvı soğutmayla o yüzden biliyorum. Bu işlemcinin Full yükte 95 derece olması normal ama thermal throttle oluyorsa bir problem var fakat bahsettiğimiz soğutucu normal şartlarda işlemcinin kendini sınırlamayacak şekilde soğutabilecek seviyede. Sonuçta sıcaklığı etkileyecek çok fazla faktör var. Kasanın bulunduğu ortamın sıcaklığı, kasanın hava akış performansı, sürülen termal macun miktarı vs. gibi.

Bence sen 7600X falan kullanmamışsın termal macun verdikleri macun ben daha önce defalarca sogutucu montajı yaptım ilk defa yapmıyorum ama maalesef yetersiz kalıyor sogutucu.

Aldım soğutucu herkese teşekkü ederim.

Aldım ama yetmiyor :D siz galiba DDR4 kalmışsınız 360M ya da 420mm sıvı soğutma lazım bunlara.

240mm kullanıyorum R5 7600XTE gayet yetiyor.

Prime95 testini aç sonrasında sıcaklık değerlerini at bakim madem öyle bir iddia ediyorsun kanıtla.

İddia atmadım ki benim kullanım seklime göre 240mm yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı