5000 TL Oyun İçin Laptop Önerisi

298855

Hectopat
Bir yakınım için laptop bakıyorum. Benden yardım istedi ve internette bir sürü laptop var ve hiçbir bilgim olmadığı için ne önereceğim hakkında kararsızım. Yaklaşık 5000 TL bütçesi var. En az 5 sene kullanacağını söylüyor fakat bir laptop için 5 sene bana biraz fazla geldi. 2 tane laptop beğendim. Dış görünüşlerine aldanıp sonra pişman olmak istemiyorum. Fiyatta 600-700 TL'ye kadar esneklik olabilir.

1. Asus ROG Strix G G531GT-BQ091 Intel Core i5 9300H 8GB 256GB Fiyatı
  2. Asus FX505DD-BQ073 AMD Ryzen 7 3750H 16GB 512GB SSD GTX1050 Fiyatı
Önerilerinizi bekliyorum.

Bir yakınım için laptop bakıyorum. Benden yardım istedi ve internette bir sürü laptop var ve hiçbir bilgim olmadığı için ne önereceğim hakkında kararsızım. Yaklaşık 5000 TL bütçesi var. En az 5 sene kullanacağını söylüyor fakat bir laptop için 5 sene bana biraz fazla geldi. 2 tane laptop beğendim. Dış görünüşlerine aldanıp sonra pişman olmak istemiyorum. Fiyatta 600-700 TL'ye kadar esneklik olabilir.

1. Asus ROG Strix G G531GT-BQ091 Intel Core i5 9300H 8GB 256GB Fiyatı
  2. Asus FX505DD-BQ073 AMD Ryzen 7 3750H 16GB 512GB SSD GTX1050 Fiyatı
Önerilerinizi bekliyorum.
Asus olan model 1 hafta önce 5200 civarına satılıyordu. Bu fiyata alınmaz. Biraz beklemekte fayda var.

hocam ben ikinci el satıyorum ilgilenirseniz bu fiyatlarda kesinlikle bu bilgisayarlardan daha iyi msi gl63 . 1 yil 7 ay garanti var .
Hocam teşekkür ederim. Yanlış anlamayın fakat kendisi sıfır bilgisayar istiyor. Kendime alsaydım dediğiniz gibi daha iyi olan bilgisayarı alırdım.
Asus olan model 1 hafta önce 5200 civarına satılıyordu. Bu fiyata alınmaz. Biraz beklemekte fayda var.
Dolar kuru 2 haftadır yükselişte. Fiyatların arttığını okudum. İlerde fiyatının artması gibi bir olay olabilir mi yoksa beklemeye değer mi?

Son düzenleme:
Hocam teşekkür ederim. Yanlış anlamayın fakat kendisi sıfır bilgisayar istiyor. Kendime alsaydım dediğiniz gibi daha iyi olan bilgisayarı alırdım.

Dolar kuru 2 haftadır yükselişte. Fiyatların arttığını okudum. İlerde fiyatının artması gibi bir olay olabilir mi yoksa beklemeye değer mi?
Valla bilmiyorum fakat i5 ve 1650 ekran kartına 6000 TL vermek mantıklı gelmiyor.

O fiyata 1050’li laptop kesinlikle almayın. Hiç değilse 1650 olsun derim asusun 1660ti’lı laptopı vardı. CPU’su kötüydü fakat 1650’li sisteme göre yine daha fazla fps verir. İhtiyacı laptopsa masaüstüyle kıyaslayamazsın. Bulabiliyorsan fiyatı uygun intel işlemcili model al. Çünkü amd mobil işlemcide henüz iyi değil. Fakat kesinlikle GTX1050 değil. Seçenekler arasında daha iyi ekran kartı daha kötü CPU var ise eğer programla felan işi yoksa amacı oyun felansa GPU tercihiniz olsun. Hiç değilse 1650 olsun. 1660’lı laptopları bir araştırın derim bir de bazı sitelerde son zamanlarda fiyatlarını görebilirsiniz. Buradan bekleyip beklememeniz gerektiğine kanaat getirebilirsiniz. Aynı zamanda incehesapta çok güzel laptoplar cuma günü indirime girebiliyor. 6000 liraya çıkarsa bir msi laptop uygun fiyata inebilir. Acelesi yoksa bu opsiyonu da değerlendirin derim. Bunun dışında Acer’in soğutmasında ciddi sorunların olduğunu ve HP’nin de kendine çekidüzen verdiğini söylüyorlar. Bir ara ben de laptop almayı düşünmüştüm. Bu bilgileri edindim. Alırsanız hayırlı olsun şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı